Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Poznań

Kilkanaście tysięcy złotych dla studenta? Tak, ale tylko na studiach dualnych

Poznańska Wyższa Szkoła Bankowa jest kolejną uczelnią, która od października proponuje studentom studia dualne. Ten dość nowy model nauczania, z roku na rok, staje się coraz bardziej popularny na polskim rynku szkolnictwa wyższego. Dlaczego? Student zyskuje w nim nie tylko wyższe wykształcenie i doświadczenie zawodowe, ale także może zarobić dodatkowe pieniądze. Nawet kilkanaście tysięcy złotych.

- W założeniu studia dualne działają dwutorowo: dostarczają studentowi wiedzy teoretycznej i jednocześnie zapewniają mu bezpośredni kontakt z rynkiem pracy. W praktyce oznacza to, że poza zajęciami na uczelni, student ma zagwarantowany 7-miesięczny płatny staż w firmie z danej branży. Wynagrodzenie, za 3/4 etatu, to ponad 1.600 złotych miesięcznie. Finalnie, w trakcie trzech lat studiów, daje to sumę ponad 11 tysięcy złotych na rękę. Nawet jeśli odliczymy, od tej kwoty, trzyletnie koszty czesnego to i tak w kieszeni studenta zostanie ponad 6,5 tysiąca - tłumaczy dr Maria Golec, menedżer kierunku finanse i rachunkowość w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.

Jak to możliwe? Po pierwsze uczelnia musi postarać się o unijne dofinansowanie na studia dualne. Wtedy student, za cały okres studiów, zapłaci tylko 1/3 kwoty. Po drugie konieczne są porozumienia z firmami z danej branży, które zapewnią studentom miejsce na stażu. W czasach, kiedy coraz trudniej o dobrego pracownika, przedsiębiorcy chętnie angażują się w takie przedsięwzięcia, upatrując w tym korzyści również dla siebie.

- Często zdarza się, że studenci, którzy trafiają do nas na staż, zostają w firmie na dłużej. Taka inwestycja jest korzystna zarówno dla jednej, jak i drugiej strony, dlatego w kolejnych latach na pewno będziemy angażować się w staże na studiach dualnych, jak i inne formy współpracy z uczelniami wyższymi – mówi Monika Łosiewicz, menadżer ds. rekrutacji Grant Thornton Frąckowiak.

W projekt zaangażowały się także inne firmy z obszaru finansów i rachunkowości m.in. BDO, B-think, MAN, Mexichem, Morison Finansista, Figures Kancelaria Rachunkowa, KWB Gabrusewicz i Wspólnicy Tomasz czy PFK.

Ale to nie koniec korzyści. Najlepsi studenci studiów dualnych mogą liczyć także na dofinansowanie zakwaterowania w czasie odbywania stażu oraz szereg certyfikowanych kursów językowych i zawodowych.

W nadchodzącym roku akademickim WSB w Poznaniu na studia dualne (stacjonarne, licencjackie) na kierunku finanse i rachunkowość, może przyjąć setkę studentów. Rekrutacja potrwa do końca września, chyba że limit miejsc zostanie wyczerpany wcześniej.

Więcej informacji: https://www.wsb.pl/poznan/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/finanse-i-rachunkowosc-studia-dualne


data ostatniej modyfikacji: 2018-07-31 09:52:28
Komentarze
 
Polityka Prywatności