Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Poznań

Poznań - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
2018-04-16 17:30

Dokąd zaprowadzi nas sztuczna inteligencja - debata w UEP

Debata Akademicka odbędzie się 16 kwietnia o godzinie 17:00 w CEUE Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu przy ul. Towarowej 55.

Sztuczną Inteligencję (SI) można zdefiniować jako zdolność maszyny (wytworu człowieka) do wykonywania funkcji poznawczych, które do niedawna nieodłącznie przypisywaliśmy zdolnościom właściwym ludzkiemu umysłowi. Tak więc SI nawet na obecnym etapie swego rozwoju obejmuje takie czynności jak spostrzeganie, rozumowanie, uczenie się a nawet rozwiązywanie zadań.

Te i inne zakresy SI uzyskiwane są za pomocą machine learning (algorytmów maszynowego uczenia) i wymagają bardzo wielkich zasobów danych (Big Data), które warunkują skuteczność tego procesu. Postępy w rozwoju SI i jej zastosowań są funkcją rywalizacji laboratoriów finansowanych ze źródeł prywatnych i publicznych. Już teraz stanowią rosnącą część rzeczywistości. Najbardziej oczywistymi cywilnymi przykładami zastosowań SI są autonomiczne samochody, roboty, czy wirtualna rzeczywistość.

Rozwój i kolejne zastosowania SI trzeba postrzegać w szerszej, historycznej perspektywie. Wynalazki i technologie w erze przed-informatycznej skierowane były na tworzeniu maszyn i urządzeń, które wykonywały, a właściwie zastępowały człowieka w trudnych, wymagających wysiłku fizycznego i często niebezpiecznych pracach. W latach 1990., wraz z rozwojem komputerów, oprogramowania i Internetu możliwe było nowe podejście do organizacji procesów zarządzania i organizacji. Obecna faza - rozwój SI i jej zastosowań otwiera zupełnie nowy rozdział rozwoju ludzkości. Przed nami nowe lądy i bardzo trudne wyzwania, praktycznie we wszystkich obszarach ludzkiej egzystencji.

data ostatniej modyfikacji: 2018-04-10 12:53:25
Komentarze

Nauka języków w Poznaniu
BezplatnyTest_220.gif

Nauka języka za granicą

Przegląd uczelni w Polsce
SWPS_220_uni.jpg
WSZUiE-220_1.jpg
ok_przeglad_uczelni.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Gala absolwenta 2016 - 03
miniatura Uczelnia Wyższa Roku 2016 - logo
 
Polityka Prywatności