Kurs odbędzie się w dniach 10-11 lutego 2017 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej przy ul. Grabowej 22 w Poznaniu.
Czas trwania: 15 godzin (w piątek od 16:00 w sobotę od 9:00)
Ilość osób: 12
Koszt: 550zł
Prowadzący: dr n. med. Adrianna Maria Borowicz jest fizjoterapeutką z 6-letnim doświadczeniem klinicznym i nauczycielem akademickim w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii. Jej głównym polem działania w dziedzinie fizjoterapii jest geriatria. W pracy z pacjentem starszym preferuje techniki pracy z tkankami miękkimi, jak również metody neurofizjologiczne. Jest współautorką takich książek, jak: "Fizjoterapia w geriatrii", "Fizjoterapia w geriatrii - Atlas ćwiczeń" i "Rehabilitacja osób z zaburzeniami funkcji poznawczych", jak również wielu artykułów dotyczących oceny sprawności funkcjonalnej osób starszych.
Kurs opiera się na metodach neurofizjologicznych i klasycznych metodach rehabilitacyjnych. Na kursie przedstawia różnorodne sposoby przeprowadzania treningu równowagi u osób starszych i zasady profilaktyki przeciwupadkowej. Jest to szczególnie ważne u pacjentów starszych z osteoporozą i po udarze mózgu.
Celem kursu jest przybliżenie przyczyn zaburzeń równowagi i ukierunkowane działanie zmniejszające te zaburzenia z wykorzystaniem metod fizjoterapeutycznych. Kurs obejmuje problemy funkcjonalne występujące u osób starszych z różnymi jednostkami chorobowymi, np. po udarze mózgu, w chorobie Parkinsona czy w chorobie zwyrodnieniowej stawów.
Program kursu obejmuje 15 godzin dydaktycznych; w tym 10 godzin przeznaczonych na część praktyczną:
1) Mechanizmy powstawania zaburzeń równowagi u pacjentów z różnymi schorzeniami,
2) Diagnostyka funkcjonalna,
3) Zasady rehabilitacji,
4) Upadki i ich konsekwencje.
W cenie kursu organizatorzy zapewniają:
Rekrutacja
Kurs skierowany do studentów fizjoterapii, fizjoterapeutów
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o zakwalifikowaniu do udziału w kursie decyduje kolejność wpłat, a nie kolejność rejestracji.
Wymagane dokumenty