17 września 2016 (sobota), godz. 10:00

Psychodietetyka jako narzędzie wsparcia w chorobie - konferencja w Uniwersytecie SWPS

Konferencja odbędzie się 17 września 2016 roku w siedzibie Uniwersytetu SWPS w Poznaniu przy ul. Kutrzeby 10. Początek o godzinie 10:00.

Odpowiednia dieta może wspomóc nas w chorobie. Trudno jednak zmotywować się do zmiany nawyków żywieniowych, gdy opadamy z sił. Najczęściej ograniczamy się do leczenia farmakologicznego, zapominając o tym, że wpływ na poprawę stanu naszego zdrowia mają nie tylko leki, lecz także sposób odżywiania i aktywność fizyczna. Dlatego tak ważna jest profesjonalna pomoc psychodietetyka, stanowiąca niezbędne wsparcie w procesie leczenia.

Tematyka konferencji

W trudnych momentach walki z chorobą opieka psychodietetyka jest bezcenna. Specjalista zaoferuje pomoc psychologiczną, ułoży odpowiedni plan żywieniowy, zaproponuje adekwatną do naszych możliwości formę aktywności fizycznej, pomoże zmienić nawyki i zaadoptować się do nowego stylu życia.

Podczas konferencji doświadczeni terapeuci, dietetycy, psychologowie i lekarze podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu komunikacji z pacjentem dotkniętym chorobą, opowiedzą, o tym jak ważny jest odpowiedni dobór diety do schorzenia, a także jak duża jest rola zdrowych nawyków i ćwiczeń fizycznych w walce z chorobami cywilizacyjnymi.

Adresaci

Konferencja skierowana jest do szerokiego grona odbiorców - specjalistów, psychologów i terapeutów, którzy pracują zarówno z osobami z zaburzeniami odżywiania, takimi jak jadłowstręt psychiczny (anoreksja) czy żarłoczność psychiczna (bulimia), jak i pacjentami dotkniętymi chorobami cywilizacyjnymi i schorzeniami przewlekłymi, potrzebującymi wsparcia w stosowaniu zaleceń dietetycznych i zmianie nawyków żywieniowych.

Program

  • 10.00
    Powitanie gości
    dr Jolanta Nalewaj-Nowak, mgr Magdalena Heimrath
  • 10.15-10.45
    „Zasoby psychologiczne na froncie walki o zmianę nawyków żywieniowych”
    mgr Magdalena Jarzębowska

  • 10.45-11.15
    „Różnice w dietach w zależności od rodzaju choroby
    dr Jolanta Nalewaj-Nowak

  • PRZERWA
    (15 minut)

  • 11.30 – 12.00
    „Flora bakteryjna jako broń w walce z chorobami
    dr Christophe Sivanzire

  • 12.00 – 12.15
    „Savoir vivre w gabinecie dietetyka – jak pracować z pacjentem?
    mgr Olga Marzol

  • 12.15 – 12.45
    „Aktywność fizyczna jako profilaktyka w ograniczeniu chorób cywilizacyjnych
    mgr Amelia Bobowska


opublikowano: 2016-07-26
Komentarze
Polityka Prywatności