Kurs odbędzie się w dniach 23-25 września 2016 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu przy ul. Grabowej 22.
Czas trwania: 30 godz.dydaktycznych
Ilość osób: 20
Koszt: 980zł
Prowadzący: dr n.med. Anna Opuchlik - absolwentka AWF w Krakowie - kierunek Rehabilitacja Ruchowa. Na podstawie rozprawy doktorskiej "Przydatność metody kompleksowej fizycznej terapii udrażniającej w leczeniu obrzęku limfatycznego kończyny górnej u kobiet po mastektomii" uzyskała stopień naukowy doktora nauk medycznych. Kierownik Zakładu Rehabilitacji w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach. Wykładowca na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku Fizjoterapia oraz we Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach. Vice Prezes Oddziału Świętokrzyskiego Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii.
Kurs akredytowany przez Polskie Towarzystwo FizjoterapiiSzkolenie przeznaczone jest dla fizjoterapeutów (studenci nie mogą brać udziału - tylko absolwenci) zajmujących się terapią obrzęków limfatycznych będących następstwem leczenia nowotworowego oraz obrzęków pochodzenia urazowego i związanych z niewydolnością naczyń żylno-limfatycznych. Kompleksowa terapia zaburzeń układu chłonnego jest również stosowana w schorzeniach reumatycznych, neurologicznych oraz po zabiegach chirurgicznych. Uczestnicy kursu otrzymują materiały dydaktyczne: skrypt zawierający techniki maunaulnego drenażu limfatycznego, płytę DVD zawierającą prezentację wszystkich technik, bandaze kompresyjne oraz dyplom ukończenia szkolenia potwierdzony przez Polskie Towarzystwo Fizjoterapii.
Głównym celem kursu jest przygotowanie do pracy z pacjentami z rozpoznanym obrzękiem limfatycznym pierwotnym lub wtórnym. Po szkoleniu uczestnicy nabędą umiejętności rozpoznania i klasyfikacji obrzęku limfatycznego i właściwego doboru technik fizjoterapii z uwzględnieniem stopnia zaawansowania choroby, kompleksowego postępowania fizjoterapeutycznego z zastosowaniem technik manualnego drenażu limfatycznego, kompresjoterapii, pielęgnacji skóry i gimnastyki udrażniającej oraz masażu pneumatycznego.
Pierwsza część kursu obejmuje 30 godzin dydaktycznych z praktycznymi ćwiczeniami technik ręcznego drenażu limfatycznego i kompresjoterapii w rejonie kończyny górnej.
PROGRAM KURSU:
Piątek
Sobota
Niedziela
W cenie kursu organizatorzy zapewniają:
Rekrutacja
Adresatami kursu są fizjoterapeuci (studenci nie mogą brać udziału, na kurs kwalifikują się tylko absolwenci)
Wymagane dokumenty