14 maja 2016 (sobota)

Dno miednicy – anatomia, fizjologia, objawy i podstawowe techniki manualne oraz reedukacja mięśni dna miednicy wg Terapii Manualnej Holistycznej

Warsztat odbędzie się 14 maja 2016 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii przy ul. Grabowej 22 w Poznaniu.

Czas trwania: 8 godzin
Ilość osób: 18
Koszt: 350 zł

Prowadzący:

  • mgr Bogumiła Dampc - absolwentka kierunku fizjoterapia poznańskiej AWF, terapeuta manualny holistyczny. Od 2008 roku związana zawodowo z Centrum Terapii Manualnej dra Rakowskiego.Oprócz szkoleń z zakresu terapii manualnej ukończyła wiele kursów z zakresu psychoedukacji.Na co dzień pracuje z pacjentami z dolegliwościami ze strony narządu ruchu ktore dotyczą często rejonu dna miednicy. W roku akad.2014/2015 prowadziła zajęcia z zakresu reedukacji mięśni dna miednicy w WSEiT w Poznaniu.
  • mgr Magdalena Tomczak - terapeutka manualna z wykształcenia i zamiłowania. Absolwentkakierunku fizjoterapia na AWF w Poznaniu. Od 2009 roku pracuje w Centrum Terapii Manualnej dra Rakowskiego wykorzystując wiedzę i doświadczenie z ukończonych szkoleń i kursów z zakresu terapii manualnej, technik tkanek miękkich oraz psychoedukacji.

Dno miednicy to rejon wstydliwych dolegliwości odczuwanych przez pacjentów. Takie objawy jak wysiłkowe nietrzymanie moczu, bóle kości ogonowej czy bóle krocza to dolegliwości, u których podstaw wielokrotnie nie znajduje się przyczyn organicznych. Osoby cierpiące na nie są zdrowe z punktu widzenia medycyny. W takich sytuacjach proponowane leczenie zachowawcze staje się nieskuteczne.  Kiedy jednak przyjrzymy się innym drogom powstawania dolegliwości, znajdziemy przyczyny objawów, a co za tym idzie będziemy mogli zaproponować konkretne rozwiązania.
Warsztat ma na celu przedstawienie podstawowych technik pracy z objawami pojawiającymi się w omawianym rejonie oraz przedstawienie prawidłowego programu ćwiczeń reedukacji mięśni dna miednicy.

PROGRAM WARSZTATU

  • Anatomia i fizjologia mięśni dna miednicy oraz struktur ściśle związanych z tym rejonem.
  • Charakterystyka objawowa wybranych struktur omawianego rejonu - wg Terapii Manualnej Holistycznej dr A. Rakowskiego (m. in. zespół więzadła krzyżowo-guzowego jako jeden z najczęściej generujących ból w/w rejonu).
  • Podstawowej techniki manualne pracy ze strukturami dna miednicy.
  • Ćwiczenia mięśni dna miednicy - reedukacja.

Warsztat skierowany jest do: fizjoterapeutów i studentów fizjoterapii, techników fizjoterapii i położnych.

Więcej informacji oraz zapisy na stronie: http://www.kursy.wseit.edu.pl/terminarz/poznan/all/warsztat-dno-miednicy--anatomia-fizjologia-objawy-i-podstawowe-techniki-manualne-oraz-reedukacja-miesni-dna-miednicy-wg-terapii-manualnej-holistycznej.html


opublikowano: 2016-04-07
Komentarze
Polityka Prywatności