18 marca 2016 (piątek)

School of Form zaprasza na Dzień Otwarty

School of Form zaprasza na Dzień Otwarty, który odbędzie się 18 marca 2016 roku podczas Targów Edukacyjnych w Poznaniu. Chętnych organizatorzy zapraszają do udziału w warsztatach graficznych, ceramicznych, projektowania odzieży oraz... relaksacyjnych. Wstęp wolny po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego.

Harmonogram spotkań

  • godz. 10.00-16.00 - stoisko School of Form
  • godz. 13.30-15.00 - warsztaty równoległe

Warsztat fashion design - Jak korzystać z "Burdy"?

Podczas warsztatu omówiona zostanie zawartość czasopisma "Burda". Dowiecie się na czym polega robienie wykroju. Otrzymacie podstawowe wiadomości konstrukcyjne z zakresu modelowania form odzieżowych.

Dorota Jasiak - Kierownik warsztatu krawieckiego w School of Form. Specjalistka technik krawieckich, znawca jakości tkanin, technolog produkcji odzieży. Posiada bogate doświadczenie w przygotowywaniu prototypów projektów odzieży. Przez wiele lat współpracowała przy produkcji wzorów próbnych i serii dla Chanel, Gucci, Burberry i Gary Weber. Dla Solar S.A. i Modena S.A. opracowywała technologie do produkcji poszczególnych kolekcji. Interesuje się niekonwencjonalnymi metodami produkcji i ginącymi technikami krawieckimi.

Warsztat domestic design - Kula na start

Na warsztatach uczestnicy poznają jedną z najstarszych technik pracy z gliną, która polega na wykonaniu naczynia ceramicznego poprzez formowanie gliny.

Arkadiusz Szwed - Kierownik pracowni ceramicznej w School of Form. Projektant, technolog ceramiczny, specjalista w zakresie form przemysłowych. Ukończył malarstwo na Uniwersytecie im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Przez wiele lat był asystentem Marka Cecuły, światowej sławy artysty ceramika, i pod jego okiem pracował nad wystawami: Fragmentacje (Wrocław), Kolekcje Natura (Cieszyn), Kronika Kielecka (Orońsko). W School of Form Arkadiusz Szwed jest kierownikiem pracowni ceramicznej i wykładowcą na specjalności domestic design. Poza zajęciami prowadzi dodatkowo koło ceramiczne dla studentów SoF. Jest pomysłodawcą i współorganizatorem cyklu imprez Waterlove.

Warsztat industrial design - Tensegrity

Warsztat jest wprowadzeniem do techniki konstrukcyjnej. Przećwiczycie w jaki sposób tworzy się obiekty, zdobywając wiedzę na temat właściwości materiałów i fizyki obiektów.

Szymon Filoda - Kierownik warsztatu industrial design w School of Form. Projektant, rzemieślnik i przedsiębiorca. Absolwent Wydziału Architektury i Wzornictwa ASP w Poznaniu (2008). W 2000 r. założył warsztat Modelarstwo Odlewnicze Sz. Filoda i współpracował z firmami Man, Solaris, Schattdecor, Profim. Współzałożyciel biura projektowego Squid Design Studio, które zostało wyróżnione w 2009 r. tytułem "Lidera Przedsiębiorczości Akademickiej". W 2010 roku zaprezentował swoje prace podczas wystawy Design.pl w Galerii Narodowej w Pradze, która była największą prezentacją polskiego wzornictwa w Czechach.

Warsztat communication design - Typograficzny autoportret

Zadaniem uczestników warsztatu będzie zaprojektowanie typografii na koszulkę. Obraz naniesiony będzie na ubranie za pomocą wykonanego przez uczestnika szablonu (koszulki we własnym zakresie).

Bartosz Grześkowiak - Kierownik pracowni foto-wideo w School of Form. Projektant graficzny. Ukończył z wyróżnieniem kulturoznawstwo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza oraz w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Interesuje się praktyką i teorią fotografii. Prowadzi Lepsze Studio, które zajmuje się projektowaniem identyfikacji wizualnych, plakatów i publikacji. Przygotował i wdrożył m.in. rebranding dla Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, dla której współtworzył również kampanie reklamowe. W School of Form opiekuje się pracownią foto-wideo oraz uczy obsługi programów graficznych. Jest odpowiedzialny za wizualną stronę materiałów promocyjnych i strony internetowej szkoły.

Warsztat relaksacyjny - Radzenie sobie ze stresem poprzez techniki relaksacyjne

Jednym z efektów działania stresu na człowieka jest podwyższony poziom napięcia mięśniowego, nie bez przyczyny w odniesieniu do sytuacji stresowych często posługujemy się słowami "jestem spięta/spięty", "ale napięcie", "muszę się sprężyć". Napięte mięśnie pomagają nam w mobilizacji do działania, ale równocześnie ograniczają płynność ruchów, możliwość spokojnego oddychania, co przekłada się na sprawność myślenia i swobodę działania. Sposobem na pozbycie się tego przykrego napięcia są tak zwane "techniki relaksacyjne". Należą do nich np.: pogłębione oddychanie, wizualizacja, trening autogenny Schultza, czy trening Jacobsona. Podczas warsztatu uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z kilkoma z ww. technik i doświadczenia na sobie ich relaksującego działania.

dr Agnieszka Mościcka-Teske - Dr n. hum. z zakresu psychologii. Adiuntka w Katedrze Psychologii Klinicznej w Uniwersytecie SWPS w Poznaniu i w Zakładzie Psychologii Zdrowia i Pracy Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi. Absolwentka Szkoły Trenerów i Psychoterapeutów Instytutu Terapii Gestalt w Krakowie (akredytacja EAP i EAGT). Współtwórczyni i realizatorka projektów badawczych w zakresie oceny warunków psychospołecznych pracy, oraz programów szkoleniowo-edukacyjnych z zakresu rozwijania umiejętności społecznych (komunikowanie się, asertywność, funkcjonowanie w grupie), sposobów radzenia sobie ze stresem, sposobów radzenia sobie z emocjami oraz rozwiązywania konfliktów i negocjacji. Twórczyni i realizatorka szkoleń dotyczących stresu zawodowego, agresji w miejscu pracy i mobbingu, realizowanych we współpracy między innymi z Instytutem Problemów Ochrony Zdrowia w Warszawie, instytucjami samorządowymi, Państwową Inspekcją Pracy. Od 2004r. - Prezeska Stowarzyszenia Przeciw Przemocy w Pracy "Godność".

Formularz zgłoszeniowy

Termin i miejsce

18 marca 2016 r.
Międzynarodowe Targi Poznańskie, hala nr 1
ul. Głogowska 18
(Siedziba School of Form)


opublikowano: 2016-03-16
Komentarze
Polityka Prywatności