Short Talk to wydarzenie, w którym krzyżuje się film i żywa dyskusja, istotne współcześnie tematy z mnogością opinii, wiedza ekspercka z indywidualnymi odczuciami. Starannie wybrany film krótkometrażowy jest pretekstem do spotkania, na które zostają zaproszeni zarówno eksperci, jak i publiczność. „Short Talk″ jest otwartą platformą do dyskusji, w której udział może wziąć każdy. Program powstał jako efekt współpracy Short Waves Festival oraz Uniwersytetu SWPS. Film „Vocuus” w reżyserii Patryka Jurka, na którego projekcję zapraszamy 2 lutego 2016 r. Wstęp wolny, po wypełnieniu formularza internetowego.
Parę słów o filmie "Vocuus"
Film opowiada historię ojca (Maciej Stuhr), który samotnie wychowuje kilkuletnią córkę po stracie żony, będzie podstawą do dyskusji o radzeniu sobie ze śmiercią bliskich nam osób oraz prawach rodzicielskich w świetle prawa rodzinnego. W jaki sposób dzieci przeżywają żałobę? Jak rozmawiać z dzieckiem, gdy sprawy toczą się w sądzie? Czy sytuacje filmowe mogą mieć odzwierciedlenie w rzeczywistości? W dyskusji wezmą udział psycholog Monika Domska-Brzozowska oraz adwokat Ewa Sokołowska. Wstęp wolny, po wypełnieniu formularza internetowego.
O prelegentach
Monika Domska-Brzozowska - psycholog kliniczny, mediator rodzinny, nauczyciel dyplomowany. Zajmuje się diagnozą i terapią dzieci i młodzieży. Terapią par i rodzin. Prowadzi mediacje rodzinne. Pracuje w publicznej i niepublicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej, w Centrum Medycznym Diagnosis oraz w przedszkolu integracyjnych z dziećmi niepełnosprawnymi.
Od kilku lat prowadzi prywatną praktykę. Współpracuje ze szkołami oraz poznańskim ODN. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli i warsztaty dla rodziców. Jest koordynatorem z ramienia oświaty ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Na stałe współpracuje z MOPR i policją. W 2013 r. nagrodzona Nagrodą Prezydenta Miasta Poznania za osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej, opiekuńczej i organizacyjnej.
Ewa Sokołowska - Mecenas Ewa Sokołowska - adwokat, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2008 roku prowadzi Kancelarię Adwokacką w Poznaniu, specjalizując się w problematyce należącej do prawa rodzinnego, między innymi dotyczącej relacji osobistych i majątkowych między małżonkami, relacji rodziców z dziećmi, ich wzajemnych praw i obowiązków w czasie trwania małżeństwa jaki i po jego ustaniu, ponadto szeroko pojętego prawa cywilnego, prawa gospodarczego, w tym prawa ochrony środowiska. W ramach praktyki adwokackiej doradza zarówno na etapie przedsądowym, pomagając stronom wypracować warunki porozumienia i dojść do ugodowego zakończenia sporu, jak i reprezentuje klientów w procesach sądowych. Prowadzi wykłady dla studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz na Uniwersytecie SWPS.
Termin i miejsce