Jakie zachowania powinny niepokoić rodziców? Jak rozróżnić dziecko z ADHD od aktywnego i głośnego malucha? Jak w domu pracować, aby łagodzić objawy zaburzenia? Na te i szereg innych pytań odpowiadać będzie psycholożka Joanna Stroemich 9 czerwca w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Poznaniu. Początek wykładu o godzinie 17:00.
ADHD (skrót od angielskiej nazwy Attention Deficit Hiperactivity Disorder), czyli nadpobudliwość psychoruchowa jest to zaburzenie, które ostatnimi czasy stało się modne. W powszechnym użyciu stały się określenia, że "dziecko ma ADHD", gdy jest roztargnione, niegrzeczne i nerwowe. Jak mylne i krzywdzące potrafią być te określenia dowiedzą się uczestnicy wykładu Strefy Rodzica.
Podczas wykładu rodzice zapoznają się z kryteriami diagnostycznymi ADHD, typowymi problemami w funkcjonowaniu dzieci dotkniętych tym zaburzeniem oraz poznają metody oddziaływań terapeutycznych i wychowawczych, które skutecznie łagodzą symptomy zaburzenia.
Prelegentka:
Joanna Stroemich - psycholog, psychoprofilaktyk i psychoterapeuta, dyrektor Niepublicznej Poradni Pscychologiczno-Pedagogicznej przy SWPS w Poznaniu. Posiada doświadczenie w prowadzeniu terapii, diagnozy psychologicznej, interwencji kryzysowej, grupowych zajęć terapeutycznych i psychoedukacyjnych z uczniami, studentami, rodzicami i nauczycielami. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, studia podyplomowe w zakresie pedagogiki i psychoprofilaktyki oraz szereg szkoleń terapeutycznych w tym szkolenie z Treningu Zastępowania Agresji, Racjonalnej Terapii Zachowania i Krótkoterminowej Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu wraz z programem modyfikacji zachowań trudnych "Dam Radę". Posiada certyfikat terapeuty metodą EEG biofeedback I stopnia. Uzyskała kwalifikacje Szkolnego Organizatora Rozwoju Edukacji (SORE). Jest autorką i pomysłodawczynią wielu projektów i programów wychowawczych, edukacyjnych oraz profilaktycznych wprowadzonych w placówkach poznańskich. Dwukrotnie nagrodzona nagrodą Prezydenta Miasta Poznania za osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej.
Termin:
9 czerwca, godz. 17.00
Sala 201
Aby zapisać się na warsztaty, należy wypełnić internetowy formularz zgłoszeniowy.