17 marca 2015 (wtorek)

Dzień z psychologią w SWPS w Poznaniu

Każdy kto odczuwa stres, chciałby go kontrolować tak, aby stał się sprzymierzeńcem w trudnych sytuacjach. Każdy kto się uczy, chciałby robić to szybciej i efektywniej. Natomiast wszyscy, sportowcy, chcieliby koncentrować się jeszcze bardziej, by móc osiągać lepsze wyniki sportowe. Wiedzę jak to osiągnąć przekażą specjaliści podczas Dnia z Psychologią, który odbędzie się 17 marca w SWPS Poznań przy ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10 w godz. 10.00 – 12.00. Wstęp wolny.

W SWPS cyklicznie odbywają się dni z kierunkami studiów, poświęcone prezentacji praktycznych aspektów poszczególnych dziedzin nauki. 17 marca 2015 r. od godz. 10.30 w Wydziale Zamiejscowym SWPS w Poznaniu będziemy przybliżać specyfikę studiów, zapoznamy przyszłych studentów z programem oraz przedstawimy sposoby nauczania funkcjonujący w uczelni. Zapraszamy na warsztaty z praktykami poświęcone psychologii.

Aby wziąć udział, należy wypełnić formularz internetowy

Warsztaty z praktykami

UWAGA! Wszystkie warsztaty odbywają się równolegle od godz. 10.30 do 12.00. Prosimy o zapis na jedno wydarzenie.

Stres ma wielkie oczy. Praktyczne umiejętności rozpoznawania i radzenia sobie ze stresem (sala 303)

Stresu nie da się uniknąć. Można udawać, że się go nie odczuwa lub próbować od niego uciec. Można też próbować sobie z nim poradzić. Wiedzą o tym wszyscy, którzy choć raz doświadczyli trudnej sytuacji, w której posiadane umiejętności wydają się być niewystarczające. Jeżeli stresu nie da się uniknąć - może w takim razie nauczyć się nim zarządzać? Warsztat poświęcony budowaniu podstawowych umiejętności rozpoznawania indywidualnych przyczyn stresu i indywidualnych reakcji na stres poprowadzi dr Mateusz Zatorski. Nauczymy się także podstawowych zasad zarządzania stresem. Wszystko to w nietypowy, oryginalny sposób, który przeradza zdenerwowanie w zaciekawieni i uśmiech.

dr Mateusz Zatorski - psycholog zdrowia. Zainteresowania naukowe dr Zatorskiego obejmują problematykę pamięci, psychologię twórczości, psychologię narracyjnego konstruowania poznawczej reprezentacji rzeczywistości, poznawcze i emocjonalne konsekwencje refleksyjności, a także mechanizmy radzenia sobie z chorobą. Prowadzi zajęcia z interwencji kryzysowej.

Moje mocne strony, czyli co mam i z czego mogę korzystać (sala 304)

W czym jestem dobry? Co oznaczają moje mocne strony? Jak je rozwijać i skąd czerpać siłę? Na te i szereg innych kwestii będzie odpowiadać dr Mirosława Leopold podczas warsztatu coachingowego. Celem spotkania jest poznanie własnych mocnych stron, które stanowią naszą siłę i do których możemy się odwołać, w różnych sytuacjach życiowych. Ta wiedza umożliwi lepsze poznanie siebie. Uczestnicy będą mieli okazję uczestniczyć w ćwiczeniach, które pozwolą na rozpoznanie, co jest ich siłą oraz otrzymanie takich informacji od innych uczestników.

dr Mirosława Leopold - psycholog rozwojowy i coach. Ukończyła studia psychologiczne na UAM w Poznaniu oraz Podyplomowe Studia Coachingu na SWPS (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej). Przez kilkanaście lat pracowała na stanowisku adiunkta w Instytucie Psychologii UAM oraz współpracowała z organizacjami, prowadząc procesy rekrutacji, tworząc opisy stanowisk pracy, projektując i prowadząc szkolenia z zakresu kompetencji miękkich. Obecnie od czterech lat jest wykładowcą w SWPS na Studiach Coachingu w Poznaniu, Sopocie, Wrocławiu, gdzie prowadzi zajęcia z praktyki coachingowej oraz warsztaty i wykłady z przedmiotów psychologicznych. Na studiach dziennych na kierunku psychologia prowadzi wykłady i warsztaty z rozwoju osobistego. Jako coach od czterech lat wspiera klientów we wprowadzaniu zmian.

Mity i legendy o psychologii w sporcie (sala 305)

Czym jest psychologia sportu? Jak budować koncentrację i pewność siebie u zawodnika? Jak ważna w sukcesach sportowych jest komunikacja z trenerem, mediami i rywalem? W warsztacie poświęconym zagadnieniom i praktycznemu wymiarowi pracy psycholog Marcin Kochanowski obali mity i legendy krążące wśród fanów sportu. Praktyczne ćwiczenia i gry będą wstępem do ogromnej wiedzy na temat budowania zespołu.

Marcin Kochanowski - psycholog sportowy, doktorant Uniwersytetu Gdańskiego. Praktyk - wraz z kadrami narodowymi uczestnik Mistrzostw Świata, Europy, a także Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie. Szkoleniowiec z obszarów budowania zespołu i komunikacji. Certyfikowany Psycholog Sportu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Pasjonat wyzwań i wędrowania po górach.

Jak uczyć się szybciej i skuteczniej? (sala 306)

Skuteczność nauki zależy przede wszystkim od funkcjonowania pamięci. Chcąc zwiększyć efektywność procesu uczenia się, należy doskonalić własną pamięć. W jaki sposób usprawnić działanie pamięci? Przede wszystkim należy poznać najważniejsze informacje na temat natury i działania pamięci, a następnie wykorzystać je w procesie uczenia się. Celem warsztatu dr Anny Ziółkowskiej jest zapoznanie uczestników z zasadami wspomagania pamięci oraz umożliwienie praktycznego zastosowania wybranych ćwiczeń usprawniających proces uczenia się.

dr Anna Ziółkowska - adiunkt w Katedrze Psychologii Emocji i Osobowości na Wydziale Zamiejscowym SWPS w Poznaniu. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół historii myśli psychologicznej, psychologii pamięci i uczenia się oraz psychologii behawioralnej. W wolnych chwilach słucha piosenek Franka Sinatry.

Seksualność kobiety, seksualność mężczyzny - o wpływie psyche na seks

Seksualność jest integralną częścią każdego z nas. Sam temat seksualności budzi zwykle bardzo wiele emocji: od kiedy człowiek jest istotą seksualną? Jakie czynniki mają wpływ na nasze podejście do seksu i postrzeganie siebie, jako istoty seksualnej? Jakie funkcje powinno spełniać zachowanie seksualne człowieka? O podstawach seksuologii, czynnikach emocjonalnych, biologicznych, kulturowych i wzajemnym ich wpływie porozmawiamy na warsztacie. Zastanowimy się, jak poszczególne wymiary wpływają na siebie i kształtują nasze podejście do związków, do seksu, do podejmowanych przez nas aktywności, co ważne - przyzwolenia na przyjemność, wreszcie jak wpływają na indywidualne postrzeganie siebie. Seksualność człowieka jest wielowymiarowa i od integracji wszystkich czynników zależy nasze zdrowie seksualne, jeden z mocnych fundamentów naszego funkcjonowania.

Izabela Jąderek - psycholog, seksuolog. Wykładowca i doktorantka SWPS. Edukatorka seksualna, polsko-angielski trener umiejętności psychospołecznych (National Open College w Wielkiej Brytanii). Na co dzień zajmuje się poradnictwem psychologicznym i seksuologicznym, współpracuje z organizacjami pozarządowymi (Fundacja Promocji Zdrowia Seksualnego, Fundacja Trans-Fuzja, Stowarzyszenie Akceptacja), działając na rzecz upowszechniania wiedzy z zakresu zdrowia seksualnego i psychicznego, wiedzy o znaczeniu seksualności i wspieraniem osób narażonych na wykluczenia społeczne.

Czas na relaks - radzenie sobie ze stresem poprzez techniki relaksacyjne

Jednym z efektów działania stresu na nasz organizm jest podwyższony poziom napięcia mięśniowego. Nie bez przyczyny w odniesieniu do sytuacji stresowych często posługujemy się słowami "jestem spięta/spięty", "ale napięcie", "muszę się sprężyć". Napięte mięśnie pomagają nam w mobilizacji do działania, ale równocześnie ograniczają swobodę ruchów, możliwość spokojnego oddychania, a gdy napięcie utrzymuje się dłużej - zaczynają po prostu boleć. Sposobem na pozbycie się tego przykrego stanu są tak zwane "techniki relaksacyjne". Należą do nich np.: pogłębione oddychanie, wizualizacja, trening autogenny Schultza, czy trening Jacobsona. Umiejętność relaksowania się pomaga bardziej efektywnie radzić sobie z działającymi na nas stresorami (pomaga np. skupić się podczas egzaminu), oraz zmniejsza ryzyko rozwinięcia się negatywnych konsekwencji doświadczonego stresu. Podczas warsztatu uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z kilkoma z ww technik i doświadczenia na sobie ich relaksującego działania.

dr Agnieszka Mościcka-Teske - doktor nauk humanistycznych z zakresu psychologii. Adiunkt w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Poznaniu i w Zakładzie Psychologii Pracy Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi. Współtwórca i realizator programów szkoleniowo-edukacyjnych z zakresu rozwijania umiejętności społecznych (komunikowanie się, asertywność, funkcjonowanie w grupie), sposobów radzenia sobie ze stresem, sposobów radzenia sobie z emocjami oraz rozwiązywania konfliktów i negocjacji. Twórca i realizator szkoleń dotyczących stresu zawodowego, agresji w miejscu pracy i mobbingu, realizowanych we współpracy między innymi z Instytutem Problemów Ochrony Zdrowia w Warszawie, instytucjami samorządowymi, Państwową Inspekcją Pracy. Wykładowca Szkoły Zdrowia Publicznego IMP, oraz Centrum Doskonalenia Kadr Medycznych w Łodzi. Od 2004 r. - Prezes Stowarzyszenia Przeciw Przemocy w Pracy "Godność".


opublikowano: 2015-03-13
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Poznaniu i okolicy
04 października 2024 (piątek), godz. 18:00
BONSON | LAST DANCE TOUR JESIEŃ 2024 | POZNAŃ
04 października 2024 (piątek), godz. 21:30
Bluesferajna w Kontrabasie !! | Kalisz
04 października 2024 (piątek), godz. 23:00
NEW AGE: MRD | PABLO BOZZI | RAWMANCE
05 października 2024 (sobota), godz. 18:00
WIŚNIA BAKAJOKO I POZNAŃ | JEDYNY TAKI KONCERT
05 października 2024 (sobota), godz. 23:00
TAMA: JORIS VOORN
06 października 2024 (niedziela), godz. 19:30
ZMIANA MIEJSCA | BIG BRAVE + MJ GUIDER | POZNAŃ
06 października 2024 (niedziela), godz. 20:00
Zamilska | Poznań
10 października 2024 (czwartek), godz. 19:00
Renata Przemyk feat. Dagadana "Vera to Ja" | Poznań - ZMIANA DATY
11 października 2024 (piątek), godz. 23:00
Tama: KREAM
12 października 2024 (sobota), godz. 20:00
SONATA ARCTICA & FIREWIND & SERIOUS BLACK | POZNAŃ
 
Polityka Prywatności