Wykład odbędzie się 13 lutego, o godzinie 17:00, w siedzibie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej przy ul. Kutrzeby 10 w Poznaniu. Prelegentem będzie dr Tomasz Jankowski.
Mindfulness, tłumaczona w Polsce jako uważność, od kilku lat skupia na sobie uwagę psychologów - zarówno teoretyków jak i praktyków. Choć w różnych nurtach psychologii jest nieco odmiennie rozumiana, wyniki badań spójnie pokazują pozytywne efekty uważności związane z różnymi obszarami funkcjonowania człowieka. Czym jest uważność? Jak jej praktyka wpływa na jakość życia? Czy można być uważnym na codzień nie praktykując medytacji? Próba odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące uważności będzie przedmiotem tego wykładu.
Dr Tomasz Jankowski - adiunkt w Katedrze Psychologii Osobowości KUL. Jego główne zainteresowania skupiają się wokół zagadnień mindfulness (uważności), metapoznania, samoświadomości, samoregulacji oraz ich wpływu na poznawcze i emocjonalne funkcjonowanie człowieka. Aktualnie uczestniczy w międzynarodowych badaniach nad orientacją pozytywną, prowadzonych pod kierunkiem prof. P. Olesia oraz prof. G.V. Caprary z Sapienza Università di Roma. Jest beneficjentem kilku grantów finansowanych przez MNiSW i NCN oraz stypendystą Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (w ramach Programu "Mistrz" prof. P. Olesia). Od wielu lat prowadzi szkolenia z zakresu radzenia sobie ze stresem oraz komunikacji interpersonalnej. Zajmuje się również terapią osób uzależnionych oraz członków ich rodzin.
13 lutego 2015 r., godz. 17.00, sala 201
Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej
Wydział Zamiejscowy w Poznaniu
ul. Kutrzeby 10