Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Poznań

NEWSY Poznań
i wielkopolskie

4 stadiony w jednym pubie? Wczoraj udowodniono, że jest to możliwe

Dział: Poznań

4 stanowiska, 8 padów i 1330 zł. Te liczby są dowodem na to, że jeżeli czegoś naprawdę się pragnie, to jest się w stanie to osiągnąć.

Pełne zaangażowanie, skupienie i wola walki. Te wszystkie emocje można było poczuć i zobaczyć na wczorajszym wydarzeniu Fifa18 Student Cup. Każdy z zawodników przyszedł z dwoma zamiarami: wygranej i pomocy Podopiecznym Domu Dziecka nr 3 w Poznaniu.

Wczoraj w Cybermachinie godzina 18 dla wielu osób oznaczała rozpoczęcie rywalizacji, współzawodnictwa i...dobrej zabawy. Po latach praktyk, fani gry Fifa2018 mieli okazję stanąć twarzą w twarz z rywalem i stoczyć walkę o zwycięstwo jak prawdziwi piłkarze.

- Lista uczestników na to wydarzenie została zamknięta po 5 minutach, tak duże było zainteresowanie. Jako grupa realizująca projekt Fura Szczęścia jesteśmy szczęśliwi, że tyle osób chciało wziąć udział w turnieju Fifa18 Student Cup, aby wesprzeć Dom Dziecka nr 3. Wczorajsza atmosfera była niesamowita. Oczywiście, była rywalizacja jak na niejednym stadionie, ale ona motywowała zawodników do walki. My też walczymy o to, żeby pomóc, żeby zebrać potrzebne środki na wybudowanie altany, która znajdowałaby się w ogrodzie na terenie Domu Dziecka. Pomogłaby ona chociaż na chwilę zapomnieć o ciężkiej sytuacji, w której znajduje się młodzież ze Strzeszyna. Wierzymy, że ten cel uda nam się osiągnąć - mówi Wojciech Matecki, Lider Fury Szczęścia 2018.

Gracze zaczynali swoje zmagania w czteroosobowych grupach. Dla wszystkich, każdy pojedynek był na wagę złota, ponieważ wiedzieli, że do finału może dojść tylko dwóch z 32-osobowej grupy uczestników. Motywacji nie było mało. Dużo osób przyszło ze swoimi kibicami, którzy wspierali ich zarówno w tych lepszych jak i gorszych chwilach. Entuzjazm i podekscytowanie było widoczne na twarzach zawodników.

- Widzieliśmy, że ludzie dobrze się bawią i super spędzają czas. Dla nas było to dodatkową motywacją do dalszego działania. Wiedzieliśmy, że zmierzamy w dobrym kierunku i z każdym krokiem jesteśmy coraz bliżej wyznaczonego celu - mówi Alicja Cichy, Drugi Lider Fury Szczęścia 2018.

Podczas turnieju, Podopiecznych Domu Dziecka, można było również wesprzeć poprzez zakup specjalnego drinka - Cyberfura. Jeżeli ktoś nie mógł go jeszcze skosztować, nic straconego. Będzie on dostępny na barze do końca czerwca. Koszt drinka to 10 zł, z którego złotówka przekazywana jest na potrzeby DD.

Wielką atrakcją podczas turnieju Fifa18 Student Cup była loteria, która polegała na kupnie muffinki lub ciastka. Każde z nich miało przypiętą karteczkę, która informowała o wygranej lub zachęcała do ponownego wzięcia udziału. Sponsorami nagród byli Komputronik, Cex i Pizzeria Frontiera. Słodkości cieszyły się bardzo dużym powodzeniem, a kwota uzbierana z ich sprzedaży to 850 zł.

Turniej zakończył się o północy, a zwycięzcą został Jakub Matysiak. Studenci realizujący projekt Fura Szczęścia zebrali łącznie 1330 zł.

- Uważamy to za nasz kolejny sukces. Cieszymy się, że wspiera nas tyle osób i mamy nadzieję, że będą z nami przez cały cykl trwania wydarzeń - mówi Alicja Cichy, Drugi Lider Fury Szczęścia 2018.

Wydarzenie Fifa18 Student Cup zostało zorganizowane w ramach Fury Szczęścia - cyklicznego projektu charytatywnego, realizowanego przez studentów specjalizacji Komunikacja w Biznesie na UEP, który nie tylko jest możliwością zdobycia doświadczenia, ale także świadczeniem pomocy innym.

data ostatniej modyfikacji: 2018-04-13 15:21:17
Komentarze

Nauka języków w Poznaniu
boks.gif

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni w Polsce
WSZUiE-220_1.jpg
WSSIP_220.jpg
SWPS_220_uni.jpg
bony_dla_maturzystow_220.gif
wseit_boks.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Inauguracja-roku-akademickiego-2016-2017- 01
miniatura
 
Polityka Prywatności