Nowe studia podyplomowe w WSEIiI

Wyższa Szkoła Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej prowadzi nabór na nowo utworzone kierunki studiów podyplomowych.

Surdologopedia, Arteterapia, Terapia pedagogiczna to nowe kierunki studiów podyplomowych, które właśnie uruchomiła Wyższa Szkoła Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej.

Surdologopedia

Absolwent Podyplomowego Studium Surdologopedii uzyskuje wiedzę niezbędną do specjalizacji w zakresie surdologopedii. Surdologopeda przygotowany jest do pracy z osobami z zaburzeniami słuchu, szczególnie w zakresie kształcenia języka u dzieci z uszkodzonym narządem słuchu. Studia znacznie poszerzają wiedzę w zakresie usprawniania dzieci ze znacznymi i głębokimi zaburzeniami słuchu oraz z centralnymi zaburzeniami przetwarzania słuchowego.

Logopeda ze specjalnością w zakresie surdologopedii znajduje zatrudnienie w zespołach wczesnej interwencji, wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, w przedszkolach i szkołach masowych, integracyjnych i specjalnych – wszędzie tam gdzie znajdują się dzieci niesłyszące. Do placówek tych zaliczają się również poradnie psychologiczno – pedagogiczne, zwłaszcza specjalistyczne zajmujące się diagnozą i terapią dzieci niesłyszących. 

Surdologopeda znajdzie również zatrudnienie w jednostkach służby zdrowia – na oddziałach laryngologicznych i audiologicznych i w poradniach. Po uzyskaniu kwalifikacji surdologopedy możliwym jest prowadzenie prywatnego specjalistycznego gabinetu terapii dzieci i dorosłych z zaburzeniami słuchu.

Arteterapia

Studia przeznaczone są dla absolwentów studiów medycznych lub paramedycznych (lekarza medycyny, pielęgniarstwa, położnictwa, zdrowia publicznego, fizjoterapii, rehabilitacji i innych), studiów humanistycznych lub społecznych (pedagogiki, pedagogiki specjalnej, psychologii, socjologii, kulturoznawstwa, pracy socjalnej lub innych), studiów artystycznych (z zakresu sztuk wizualnych, gry aktorskiej, muzyki lub innych).

Terapia pedagogiczna

Celem studiów jest przygotowanie nauczycieli do stwarzania optymalnych warunków nauki dla dzieci ujawniających nietypowe potrzeby edukacyjne.

Studia przeznaczone są dla nauczycieli, pedagogów i psychologów oraz pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych.

UWAGA! Absolwenci studiów licencjackich po ukończeniu studiów podyplomowych uzyskują kwalifikacje do nauczania w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach oraz ośrodkach szkolno-wychowawczych. 

Natomiast ukończenie studiów podyplomowych przez absolwentów studiów drugiego stopnia lub jednolitych magisterskich pozwala na prowadzenie zajęć we wszystkich typach szkół.

Podania można składać osobiście w Dziekanacie Uczelni (ul. Prądzyńskiego 53, Budynek A, I piętro) bądź przesłać pocztą na adres Uczelni:
Wyższa Szkoła Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej 
ul. Prądzyńskiego 53
61-527 Poznań

opublikowano: 2012-08-22
ostatnia zmiana: 2016-09-02
Komentarze
Polityka Prywatności