Przegląd kierunków studiów
wyszukiwarki kierunków:
licencjackie I stopnia »
inżynierskie I stopnia »
magisterskie jednolite »
magisterskie II stopnia »
doktoranckie III stopnia » podyplomowe »
Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Poznań

Poznań - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
2017-02-21 18:00

Kompas #6 w CDV

Spotkanie z cyklu Kompas odbędzie się 21 lutego w Collegium Da Vinci przy ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10 w Poznaniu. Początek o godzinie 18:00. Wstęp wolny po wcześniejszym wypełnieniu formularza zgłoszeniowego.

Zastanawiałeś się kiedyś, jak nauczyłeś się tego co wiesz? Leonardo da Vinci nazywał siebie uomo senza lettere - człowiekiem bez wykształcenia i discepolo della esperienza - uczniem doświadczenia. Był mistrzem oryginalności i niezależności myślenia. Przestrzegał, że najbardziej zawodzą człowieka jego własne opinie.

Aby myśleć jak Leonardo, trzeba podać pod wątpliwość własne założenia i przekonania, a przede wszystkim stosować zasadę dimostrazione - konsekwentne sprawdzanie wiedzy drogą doświadczeń, wytrwałości i gotowości do uczenia się na błędach.To właśnie dimostrazione będzie tematem przewodnim najbliższego Kompasu. Skupimy się na psychologii i strategiach uczenia się, nauce przez doświadczenie. Zestawimy praktykę z teorią, dowiemy się czym jest kompetencja i o co chodzi z niekompetencją. Tradycyjnie w rolę prelegentów, wcielą się uczniowie Leonarda, czyli:

  • Marta Nowakowska - wykładowca CDV, psycholog i trener umiejętności psychospołecznych,
  • Marcin Ziemek - student CDV, pasjonat psychologii rozwoju i pokonywania barier,
  • Gościem specjalnym będzie Kacper Lemiesz - profesjonalny wieczny student i inicjator.

Zapraszamy 21 lutego o godz. 18:00 do Collegium Da Vinci, sala R340. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny po wcześniejszym wypełnieniu formularza zgłoszeniowego.

Spotkanie poprowadzi Aleksandra Nyc - studentka II roku kierunku doradztwo i coaching.data ostatniej modyfikacji: 2017-02-15 14:49:35
Komentarze

Nauka języka w twoim mieście


boks_2016_17_drugi_jezyk_gratis.gif

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni
w Polsce
Collegium_Da_Vinci_boks_220_PL.jpg
WSZUiE-220_1.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura