Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Poznań
2020-03-29 20:00

Piano Day Poznań: Hogni x Michał Kmieciak

Piano Day Poznań: Hogni x Michał Kmieciak
kategoria: koncerty

Miejsce: Scena na Piętrze
Poznań, ul. Masztalarska 8

Kup bilet

Cena biletu Kategoria III: 49 PLN

Högni, Michał Kmieciak

Wstęp: 19:00
Koncerty: 20:00

Zapraszamy na kolejną edycję Piano Day Poznań! W 2020 gościem specjalnym będzie islandzki muzyk Högni, znany z formacji GusGus i Hjaltalín. Obok niego wystąpi poznański artysta, który od lat stoi za inicjatywą Piano Day - Michał Kmieciak! Wydarzenie organizowane jest przy współpracy z Estrada Poznańska!

Högni - wokalista legendarnej islandzkiej grupy GusGus zadebiutował w 2017 roku pięknym, solowym krążkiem „Two Trains” w barwach wytwórni Erased Tapes. W swoim rodzinnym kraju stawiany jest obok taki artystów jak Sigur Sigur Rós, GusGus czy Björk. Ma na koncie podwójne „Icelandic Music Awards”, czyli islandzki odpowiednik „Grammy” jako „najlepszy debiutant” i „najlepszy twórca piosenek”. Solowo oraz z zespołami GusGus i Hjaltalín kilkukrotnie występował w Polsce, wyprzedając koncerty w największych miastach.

Michał Kmieciak - Artysta jest jednym z pierwszych polskich reprezentantów nurtu contemporary classical. W 2016 roku wydał debiutancki album „Love Lost”. Specjalizuje się w melancholijnej, pełnej emocji muzyce, która zaciera granice pomiędzy współczesną klasyką, popem i muzyką filmową. Wielkimi krokami zbliża się zaplanowana na 2020 rok premiera drugiego albumu Michała Kmieciaka. Podczas tegorocznej edycji Piano Day będzie można posłuchać przedpremierowo jej fragmentów, jak i specjalnie przygotowanych na te okazje kompozycji.


data ostatniej modyfikacji: 2020-02-25 13:15:01
Komentarze
 
Polityka Prywatności