Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Poznań
2020-09-18 19:00

Besides

Besides
kategoria: koncerty

Miejsce: Klubokawiarnia TYMCZASOWA
Poznań, Stary Rynek 6

Kup bilet

Cena biletu Standard: 40 PLN

Besides

drzwi - 18:30
start - 19:00

Zespól Besides, jeden z czołowych przedstawicieli post-rocka w kraju, powraca z nową płytą zatytułowaną „Bystanders”. 
To koncept-album, na którym znalazło się osiem utworów instrumentalnych, inspirowanych historiami więźniów Auschwitz i losami mieszkańców okolicznych ziem, żyjących w cieniu obozu podczas II wojny światowej. Członkowie Besides pochodzą z Brzeszcz (okolice Oświęcimia) - album zrodził się z osobistej potrzeby przepracowania nagromadzonych przez lata emocji, wywołanych bliskością tego szczególnego miejsca. 

Tak o projekcie mówi zespół:
“Auschwitz – symbol zła absolutnego. Urodziliśmy się tutaj i tutaj żyjemy. Ciągle próbujemy przepracować żałobę podświadomie odziedziczoną po pokoleniach uwikłanych w tamten koszmar. Nasz projekt to próba konfrontacji z własnymi emocjami, przerażaniem, bezsilnością wobec masowości i anonimowości śmierci. To również wyraz naszego sprzeciwu wobec prób ‘oswojenia’ pamięci o tamtych wydarzeniach. Nasza niezgoda na obojętność, milczenie, na wszechobecny hejt.”

Płytę promują dwa single: „Ich bin wider da!”, inspirowany historią pierwszego transportu więźniów do obozu Auschwitz oraz „Last Lullaby” – historia Heleny Płotnickiej.

Premiera albumu „Bystanders” odbyła się na 27.01.2020.

Tutaj przeczytacie wywiad z członkiem zespołu, Piotrem Świąder-Kruszyńskim, który opowiada o inspiracjach i kulisach powstania koncept-albumu. 

Zapraszamy również do recenzji Jarka Szubrychta w „Gazecie Wyborczej”.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl


data ostatniej modyfikacji: 2020-09-18 13:15:01
Komentarze
 
Polityka Prywatności