Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Poznań
2019-10-19 22:00

Weiss Video Orchestra

Weiss Video Orchestra
kategoria: koncerty

Miejsce: Tama
Poznań, Ul. Niezłomnych 2

Kup bilet

Cena biletu Standard: 35 PLN

Weiss Video Orcherstra


22:00 Support
23:30 Weiss Video Orchestra

Weiss Video Orchestra "Sounds of Occultism"

Szymon Weiss i jego Video Orchestra to duży przełom na krajowej scenie elektronicznej. Bardzo nowatorskie i bezkompromisowe podejście do techno.

Po singlach wyprodukowanych dla Stil Vor Talent, w ramach odpowiedzi na propozycję wydania albumu, Weiss wyprodukował materiał tak bezkompromisowy, że wydawca jednak odmówił. Wysoka dramaturgia, zróżnicowany nastrój. Repertuar na światowym poziomie, zbyt odważny dla berlińskiej wytwórni. Techno dla Weissa to tylko wstępna materia do obróbki, półprodukt wyjściowy.

Majowy występ w Filharmonii Szczecińskiej - prawdopodobnie najlepiej brzmiącej polskiej scenie filharmonijnej - awansował go z zadziornego producenta techno na wytrawnego kompozytora. Seria LAB uplasowała Weissa między światowymi nazwiskami, jak Andy Scott, Apparat, Forest Swords, Anna Zaradny, Mouse on Mars, Luke Vibert, Brandt Brauer Frick, Atom String Quartet, Tangerine Dream. Z kolei festiwalowy występ na głównej scenie Intro 2019 obok Booka Shade, Acid Arab, Max Cooper, Giorgia Anguli uznano za najlepszy akt tego wydarzenia.


data ostatniej modyfikacji: 2019-09-30 13:15:01
Komentarze
 
Polityka Prywatności