Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Poznań
19-22.09.2019

III Kongres Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji

kategoria: konferencje

W dniach 19-22 września w Poznaniu odbędzie się III Kongres Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji. Tegoroczna edycja najważniejszego wydarzenia w kalendarzu PTSF będzie podejmować temat “Wszystko, co chcecie wiedzieć od farmaceuty, ale boicie się zapytać - problemy seksuologiczne w praktyce aptecznej”.

PTSF to niezależna, ogólnopolska organizacja studentów farmacji, która stawia na pierwszym miejscu odpowiedzialność społeczną i edukację przyszłych farmaceutów. W lokalnych społecznościach promuje wiedzę na temat roli i bezpieczeństwa farmakoterapii oraz profilaktykę chorób. 

Podczas III Kongresu PTSF około 150 uczestników spotka się na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, aby przez 3 dni brać udział w wielu wykładach i warsztatach. W czwartek po uroczystym otwarciu dr n. farm. Tomasz Zaprutko z Katedry i Zakładu Farmakoekonomiki i Farmacji Społecznej odniesie się do głośnego w ostatnim czasie tematu dostępności produktów leczniczych oraz tego, jakie wiążą się z tym trendy i niebezpieczeństwa.

Prof. dr hab. n. med. Maciej Wilczak, Kierownik Katedry i Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka w Poznaniu w sobotniej prelekcji przybliży nam temat uteropeksji bocznej Dubuisson, czyli jak metodą minimalnie inwazyjną wyleczyć wypadanie narządów płciowych i tym samym poprawić jakość życia seksualnego kobiet.

Boczna uteropeksja sposobem Dubuisson jest nowatorską operacją laparoskopową stosowaną w wypadaniu narządu rodnego. W Klinice Zdrowia Matki i Dziecka w Poznaniu, jako pierwszej w Polsce, zaczęto wykonywać ten typ zabiegu z użyciem tytanizowanych siatek.

Na uczestników wydarzenia czekać również będzie niezwykle interesujący panel warsztatowy. Paweł Martyniuk poprowadzi warsztaty pt. “Praca z ciałem w tematyce psychoseksuologicznej”. Zajęcia z Anną Marią Szymkowiak ze Stowarzyszenia “Akceptacja” przybliży nam temat osób transpłciowych i tego, z jakimi nietypowymi sytuacjami w związku z kontaktem z osobą transpłciową możemy się spotkać w praktyce farmaceuty.

Natomiast z dr. Tomaszem Zaprutko będziemy zdobywać wiedzę z zakresu finansowania doustnych środków antykoncepcyjnych oraz leków stosowanych w zaburzeniach erekcji, a dr Laura Grześkowiak poprowadzi warsztat z innowacyjnych metod diagnozowania i leczenia niepłodności. Dodatkowo odbędzie się również nauka języka migowego.

Podczas Kongresu głos zabiorą również sami studenci prezentując swoje prace badawcze z zakresu nauk farmaceutycznych i medycznych podczas Konkursu Prac Naukowych. Możliwość udziału w konkursie daje niepowtarzalną okazję zaprezentowania swojej pracy i skonsultowania jej ze specjalistami w dziedzinie farmacji.

Studenci farmacji podczas tego wydarzenia mają okazję zdobycia cennej wiedzy teoretycznej i praktycznej, wymiany doświadczeń oraz nawiązania nowych znajomości z przyszłymi koleżankami i kolegami z branży. To również świetna okazja do rozmowy z przyszłymi pracodawcami oraz świeżo upieczonymi farmaceutami, którzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem z początków pracy w branży farmaceutycznej.

Szczegółowe informacje na temat Kongresu można znaleźć na stronie internetowej: www.ptsf.pl/kongres oraz na portalu Facebook: www.fb.com/ptsf.kongres.


data ostatniej modyfikacji: 2019-08-28 09:58:00
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języków w Poznaniu
boks.gif

Nauka języka za granicą

Przegląd uczelni w Polsce
WSB_przeglad_uczelni.jpg
WSZUiE-220_1.jpg
wseit_boks.gif
SWPS_220_uni.jpg
WSSIP_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Uniwersytet Jagielloński
miniatura Uniwersytet Jagielloński
miniatura WSPiA
 
Polityka Prywatności