Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Poznań

Poznań - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
19-20.07.2019

19. Festiwal Reggae na Piaskach

kategoria: festiwale

19. Festiwal Reggae na Piaskach 13. Konkurs Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka 19-20 lipca 2019 r., Ostrów Wielkopolski

Podczas 19. edycji Festiwalu Reggae na Piaskach wystąpią między innymi:

ROOTZ UNDERGROUND - z Kingston do Ostrowa

Po dwuletniej przerwie, na muzyczne sceny całego świata powraca jeden z najbardziej charakterystycznych, oryginalnych jamajskich zespołów reggae. Charyzmatyczny lider Stephen Newland z nową załogą Rootz Underground zaprezentują podczas Reggae na Piaskach – na jedynym koncercie w Polsce – unikalną fuzję świadomego reggae i dubu z elementami rocka i soulu prosto z Kingston na Jamajce.

VYO - reggae i ska z Ukrainy

Prawdopodobnie po raz pierwszy w Polsce przedstawiamy reggae prosto z Ukrainy ! W ich muzyce reggae splata się z rytmami ska i oryginalnym, ukraińskim folklorem, tworząc unikalną i oryginalną mieszankę. VYO to radość grania i głoszenia społecznie zaangażowanych tekstów z silnym, społecznym przesłaniem i wsparciem walki narodu ukraińskiego o wolność I niezależność.

BAKSHISH - fundament polskiego reggae

Bakshish to jeden z najważniejszych zespołów polskiej sceny reggae. Założony w 1982 roku jako Bakszysz przez ponad 35 lat nagrywa, koncertuje jak również inspiruje kolejne pokolenia.

W trakcie ponad 35 lat Bakshishu przez zespół przewinęły się dziesiątki nazwisk, bardzo ważnych dla polskiej sceny muzycznej. Z pierwszego składu pozostał jedynie JAreX, charyzmatyczny wokalista i spiritus movens projektu.

Od pierwszych, surowych dźwięków lat 80- tych, po dzisiejsze dopracowane kompozycje, Bakshish stanowi solidny fundament polskiej sceny reggae.

JAFIA – powrót z nową siłą

Ikona polskiej sceny reggae powraca na sceny, tym razem z płytą „New Power Soul”. Nowe dźwięki mogą zaskoczyć fanów zespołu, bowiem koncept płyty jest oddaniem hołdu muzykom takim jak np. Prince. Materiał miksowany był na Jamajce, a dodatkowym smaczkiem może być fakt, że Jafia nagrała na Jamajce piosenkę z Julianem Marleyem.

DUBSKA – koncert na XX-lecie zespołu

Jeden z najbardziej charakterystycznych zespołów polskiej sceny reggae, chętnie sięgający po inne muzyczne wpływy, wraca na Reggae na Piaskach ze specjalnym koncertem z okazji XX-lecia zespołu. Z tej okazji nie zabraknie specjalnych gości.

JOHNY ROCKERS – nadzieja polskiego reggae

To jeden z najbardziej konsekwentnych, młodych zespołów polskiej muzyki reggae. Dali się poznać kilka lat temu w konkursach, a swoją wartość udokumentowali doskonale przyjętą pierwszą płytą. Świadomie podążają własną, artystyczną drogą, która kolejny raz zaprowadziła ich na Reggae na Piaskach.

KONKURS MŁODYCH TALENTÓW IM. RYSZARDA SARBAKA

Zgodnie z ogłoszonym regulaminem, przesłuchaliśmy uważnie wszystkie prawidłowo dostarczone zgłoszenia. Na tej podstawie wybraliśmy cztery zespoły, które zagrają w 13. Konkursie Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka. Są to następujące zespoły: BIG UP, GREEN ROOTS, PULSE GENERATION, ROOTS SOLDIERS.

Konkurs odbędzie się 19 lipca, na dużej scenie festiwalowej na Piaskach. Po przesłuchaniach konkursowych publiczność i jury wybierają laureata. Po ogłoszeniu wyników na scenie pojawi się gwiazda festiwalu – czyli Rootz Underground, a po nich Noc Sound Systemów.

Zwycięski zespół otrzyma atrakcyjne nagrody. W tym roku te najcenniejsze pochodzić będą od jamajskiej gwiazdy festiwalu Reggae na Piaskach, zespołu Rootz Underground. Zwycięski zespół – wybrany przez publiczność, organizatorów i Rootz Underground, otrzyma: możliwość otwarcia (support) koncertu zespołu Rootz Underground podczas grudniowej trasy w Polsce, nagranie utworu z gościnnym udziałem wokalisty zespołu, Stephena Newlanda, zestaw koszulek i płyt Rootz Underground oraz od organizatora: efektowną statuetkę i zaproszenie na koncert otwierający kolejną edycję Reggae na Piaskach i materiały promocyjne.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do innego podziału nagród.

Dotychczasowi laureaci Konkursu Młodych Talentów im. R. Sarbaka to : Świadomość (2007), Alicetea (2008), Pajujo (2009), Bethel , Starguardmuffin (2010), Kamil Bednarek – nagroda specjalna jury, Ragafaya (2011), Bez Jazgh (2012), Roots Rockets (2013), Cztery Metry od Chodnika (2014), Baobab (2015), Sari Ska Band (2016), Reggaeside (2017), Seeyah (2018).ięcona jubileuszowi 30-lecia muzyki reggae w Polsce. W ramach Festiwalu zainicjowano także Polish Reggae Hall od Fame - czyli Hal Sławy Polskiego Reggae, dla uhonorowania najbardziej wartościowych postaci kultury reggae w Polsce.

O Festiwalu

Międzynarodowy Festiwal Reggae na Piaskach jest jedną z najstarszych i najpopularniejszych w Polsce plenerowych imprez muzycznych, promujących najbardziej wartościowe dokonania kultury reggae. Festiwal prezentuje dokonania polskich i zagranicznych artystów. Jest organizowany już od 2001 roku.

MIEJSCE FESTIWALU

Festiwal odbywa się w ośrodku wypoczynkowo-rekreacyjnym, malowniczo położonym nad zalewem Piaski Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim. Miejsce posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę techniczną, gastronomiczną i rekreacyjną. Koncerty odbywają się pod namiotami z drewnianą podłogą, mogącymi pomieścić kilka tysięcy widzów. Dzięki zadaszeniu widzowie są uniezależnieni od kaprysów pogody.

Publiczność może na miejscu koncertów korzystać z dobrze rozwiniętej sieci punktów gastronomicznych, stoisk z gadżetami festiwalowymi, strefy wypoczynku, strefy opieki nad dziećmi oraz odpowiednich do skali imprezy urządzeń sanitarnych.

Tuż za bramą festiwalu znajdują się place zabaw dla dzieci, duża plaża piaszczysta oraz kompleks urządzeń sportowo-rekreacyjnych. W jego skład wchodzą między innymi boiska sportowe ze sztuczną nawierzchnią, boiska do sportów plażowych, siłownie zewnętrzne, czy park linowy. Festiwalowa publiczność często i chętnie z nich korzysta przed i po koncertach.

GWIAZDY ZAGRANICZNE FESTIWALU

Największą atrakcją festiwalu są zapraszane regularnie zagraniczne gwiazdy muzyki reggae z całego świata. Dzięki szerokim kontaktom menadżerskim i dobrej opinii o poziomie i organizacji imprezy, podczas dotychczasowych edycji Festiwalu Reggae na Piaskach udało się zaprezentować w Ostrowie Wielkopolskim wykonawców między innymi z Jamajki, Zimbabwe, Mozambiku, Irlandii, Wielkiej Brytanii, USA, Niemiec, Bułgarii, Peru, Szwajcarii, czy Holandii. Z bogatego grona kilkudziesięciu artystów, warto wymienić choćby takie jamajskie gwiazdy, jak Michael Black, Twinkle Brothers, Dubtonic Kru, Iba Mahr, Jah Mason, New Kingston, czy Stephen Newland. Oryginalne, jamajskie gwiazdy reggae chętnie dzielą się z polskimi fanami i muzykami swoimi doświadczeniami nie tylko podczas koncertów, ale także w ramach często praktykowanych spotkań prywatnych i warsztatów.

POLSKIE GWIAZDY FESTIWALU

Podczas Festiwalu Reggae na Piaskach wystąpiła cała czołówka najlepszych polskich wykonawców różnych gatunków muzyki reggae. Byli to zarówno pionierzy tego gatunku (Izrael, Gedeon Jerubbaal, Stage of Unity), jak i obecne gwiazdy (Maleo Reggae Rockers, Kamil Bednarek, Tabu, Jafia i wielu innych. Warto dodać, że jedna z edycji w całości była pośw BIG UP, GREEN ROOTS, PULSE GENERATION oraz ROOTS SOLDIERS – to cztery zespoły, które zagrają w 13. Edycji Konkursu Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka w pierwszym dniu festiwalu Reggae na Piaskach. Jeden z nich zgranie wyjątkową nagrodę od występujących tego samego dnia ROOTZ UNDERGROUND.

BILETY :

https://reggaenapiaskach.pl/2019/03/09/bilety/


data ostatniej modyfikacji: 2019-06-24 14:54:44
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języków w Poznaniu
boks.gif

Nauka języka za granicą

Przegląd uczelni w Polsce
WSZUiE-220_1.jpg
wseit_boks.gif
WSB_przeglad_uczelni.jpg
SWPS_220_uni.jpg
WSSIP_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Akademia Ignatianum w Krakowie 10
miniatura budynek główny
miniatura
 
Polityka Prywatności