Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Poznań

Poznań - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
14-16.05.2019

KULMINACJE Xlecie Działalności (XD)

Tegoroczna, X już edycja, odbędzie się 14-16 maja. ​Festiwal poprzez swoją formę daje możliwość obcowania z szeroko pojętą kulturą i sztuką poprzez cykl wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych.

Już dziesiąty rok pielęgnujemy pozytywną energię, płynącą z Festiwalu Kultury Studentów KULMINACJE, wspólnej inicjatywy Rad Samorządu Studentów Wydziału Nauk Społecznych i Wydziału Studiów Edukacyjnych. Jest to wydarzenie kulturalne, na które społeczność akademicka czeka cały rok. Przestrzenie zielone wypełnimy zaproszeniem do świata kreatywności, wyobraźni, kultury, sztuki, muzyki, nauki, zabawy, wspólnego bycia i współodczuwania. Festiwal Kultury Studentów KULMINACJE oficjalnie wpisują się w obchody 100 lecia Uniwersytetu Poznańskiego, co zbiega się również w czasie z jubileuszem Festiwalu KULMINACJE. Dlatego zależało nam, aby motyw dziesiątej edycji nawiązywał do obu rocznic. Stąd pomysł na KULMINACJE X(lecie) D(ziałalności) - połączenie nowoczesnej i młodzieżowej formy słownej z bagażem doświadczenia KULMINACJI. W ten sposób chcieliśmy pokazać, że to wydarzenie nieustannie się zmienia, zwracając uwagę na potrzeby i zainteresowania młodych ludzi, ale nie zapomina o swoich korzeniach i tradycjach.

Tegoroczna, X już edycja, odbędzie się 14-16 maja. ​Festiwal poprzez swoją formę daje możliwość obcowania z szeroko pojętą
kulturą i sztuką poprzez cykl wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. Piknik z grillem na świeżym powietrzu? Z pewnością zainteresuje większość z Was. Jeśli macie ochotę na komediową formę artystyczną – nic straconego. Kolejną z atrakcji naszego Festiwalu będzie Stand Up, gdzie wystąpią Damian Gadowski i Jacek Stramik. Warto również przyjść na stały i nieodłączny punkt programu - Kino Plenerowe. Przygotowaliśmy dla was warsztaty takie jak : farbowanie koszulek i eko toreb, robienie lasu w słoiku i mydełek. Czymże byłby festiwal bez muzyki? Przygotowaliśmy dla Was dwa koncerty. Koncert zespołu „Prohibicja” i „NOHONO”. W tym roku nie zrezygnowano również z Silent Disco - najcichszej i najbardziej klimatycznej formy imprezy. Jeśli tego byłoby mało, dolewamy oliwy do ognia - zapowiedziany jest również pokaz Fireshow wykonywany przez grupę artystów „Kamfire” pochodzącą z Międzychodu. Wszystko to odbędzie się na świeżym powietrzu, korzystając z majowego słońca. Nie warto martwić się także o głód w trakcie trwania Festiwalu - organizatorzy przewidzieli poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla. Na terenie Kampusu znajdzie się również Food Truck.


data ostatniej modyfikacji: 2019-04-15 10:46:33
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języków w Poznaniu
boks.gif

Nauka języka za granicą
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif

Przegląd uczelni w Polsce
WSB_przeglad_uczelni.jpg
SWPS_220_uni.jpg
WSZUiE-220_1.jpg
wseit_boks.gif
WSSIP_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
miniatura Wyższa Szkoła Bankowa - Szczecin
miniatura
 
Polityka Prywatności