Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Poznań

Poznań - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
2019-05-25 20:00

KONCERT CHÓRU CZAROWNIC NA DZIEŃ MATKI

KONCERT CHÓRU CZAROWNIC NA DZIEŃ MATKI

Miejsce: Aula Artis
Poznań, ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10

Kup bilet

Cena biletu Standard (miejsca siedzące): 40 PLN

CHÓR CZAROWNIC


godzina rozpoczęcia
20:00

"Występ chóru to spektakularna, gniewna klątwa rzucona na patriarchat (…) Podczas występów chóru publiczność spontanicznie wstaje i przyłącza się do śpiewu. Towarzyszą temu niezwykle intensywne emocje: poczucie wspólnoty, jednocześnie groza i nadzieja.” Agnieszka Graff, pisarka

„Te kobiety wręcz wbiły widownię w ziemię! Ale mają moc” PPA we Wrocławiu

„Chór Czarownic już zmienia Polskę” Adam Wajrak, ekolog, dziennikarz

Historia Chóru: 
Inspiracja do jego powstania była historia pierwszej kobiety w Polsce, na poznańskim Chwaliszewie oskarżonej o czary i spalonej na stosie.
W skład wchodzi zespół wokalny składający się z ok.30 kobiet różnych zawodów, wieku i światopoglądów a akompaniuje im awangardowi muzycy. Na scenie jest wiele oryginalnych instrumentów na których grają chórzystki.

Chór Czarownic śpiewa głośno, gniewnie, punkowo, z energią ale także z refleksją, autoironia i ponadczasowa mądrością. Występ zbudza wśród widzów najwyższe emocje. Literacko to opowieść z punktu widzenia kobiet i ich skomplikowanych relacji ze współczesnym światem. Ta historia uniwersalnie wpisuje się we współczesne społeczne leki związane ze wzrostem napięć lokalnych i globalnych, ze zmianami społecznymi, odradzającym się nacjonalizmem i faszyzmem w Europie i na świecie.

Ze sceny płyną pieśni czułe, intymne, szczere, domowe oraz gwałtowne i buntownicze.

Chór Czarownic wystąpił już w wielu znaczących miejscach - na Forum Przyszłości Kultury w Teatrze Powszechnym w Warszawie, na Festiwalu Spoiwa Kultury w Szczecinie, na Festiwalu Sztuki Współczesnej w Białymstoku, na Festiwalu Rockowym w Jarocinie, na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, w Teatrze Polskim w Poznaniu i Kongresie Kobiet w Poznaniu.

Ten projekt to nie tylko wydarzenie artystyczne - to także manifest filozoficzny.
Pieśń Chóru Czarownic p.t.: 'Twoja władza' stał się nieformalnym hymnem Czarnego Protestu w 2016 roku w Poznaniu, był również śpiewany w innych miastach, m.in w Szczecinie, Gorzowie, Berlinie, Warszawie i wielu innych.

O projekcie w Przekroju: https://przekroj.pl/kultura/stado-bab-ewa-lowzyl?fbclid=IwAR0sSaE5AO3l0lMGXC7Yi-ffRy37-pSajVXgeK4MOGxAWXv0BuJ-R0kv6gc


data ostatniej modyfikacji: 2019-03-27 17:15:01
Komentarze

Nauka języków w Poznaniu
boks.gif

Nauka języka za granicą
boks_2015_uniwersalny.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
WSSIP_220.jpg
wseit_boks.gif
WSB_przeglad_uczelni.jpg
SWPS_220_uni.jpg
WSZUiE-220_1.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności