Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Poznań

Poznań - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
2019-03-17 20:00

Marek Dyjak "Gintrowski"

Marek Dyjak "Gintrowski"
kategoria: koncerty

Miejsce: Blue Note
Poznań, ul. Kościuszki 79

Kup bilet

Cena biletu Standard (miejsca stojące): 60 PLN

Marek Dyjak "Gintrowski"

Zapraszamy na premierowy koncert. Marek Dyjak w repertuarze swojego mistrza i mentora Przemysława Gintrowskiego. Premiera płyty już na wiosnę 2019

Marek Dyjak sam siebie nazywa barowym grajkiem. "Najbardziej prawdziwy głos na polskim rynku muzycznym" - tak ocenia go krytyczka muzyczna, nauczycielka śpiewu Elżbieta Zapendowska. Głos na granicy desperacji, krzyku i rozpaczy, nic sobie nie robi z takiej czy owakiej konwencji.

Płyta DYJAK GINTROWSKI, to niezwykły projekt. To 10 piosenek Przemysława Gintrowskiego w nowych, zupełnie świeżych, niebanalnych aranżacjach Marka Tarnowskiego i Jerzego Małka, muzyków na co dzień grających w zespole Marka Dyjaka.
Nowe aranże szlagierów narzuciły Dyjakowi zupełnie inne spojrzenie na dotychczasowe wersje utworów. Jego interpretacje to nieodłącznie zachrypnięty głos w A my nie chcemy uciekać stąd, nostalgia w Modlitwie o wschodzie słońca, ale także zaduma w Zmiennicy i smutek w Gdy tak siedzimy nad bimbrem…
Zupełnie nowe spojrzenie aranżerów na kompozycje Gintrowskiego i przełożenie na instrumentarium pozbawione gitary, poniekąd zdeterminowało interpretację Dyjaka, ale otworzyło także inne możliwości odczytu tych ponadczasowych już pieśni, dlatego jest to nie tylko pozycja dla miłośników twórczości Dyjaka, ale także świetna propozycja dla wiernych fanów zaangażowanych pieśni Przemysława Gintrowskiego.


data ostatniej modyfikacji: 2018-12-21 17:15:01
Komentarze

Nauka języków w Poznaniu
boks.gif

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni w Polsce
wseit_boks.gif
WSZUiE-220_1.jpg
bony_dla_maturzystow_220.gif
SWPS_220_uni.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura UMCS
 
Polityka Prywatności