06 lipca 2013 (sobota)

BABI TARG i wyprzedaż garażowa

Babi targ

6. lipca kobiety opanują poznański Plac Wolności, a to za sprawą organizowanego przez BABILĄD, w ramach Generatora Malty, BABIEGO TARGU, czyli akcji wietrzenia szaf, podczas której uczestniczki i uczestnicy mogą wymienić, sprzedać lub kupić ubrania, buty i dodatki. Ta niezwykle popularna impreza przyciąga za każdym razem setki uczestniczek i uczestników.

Tym razem Babi Targ wzbogaci sekcja „wyprzedaż garażowa”, w ramach której będziemy się mogły pozbyć wszelkich drobiazgów, które zalegają nam w domach, ale również sprzedać/ kupić lub wymienić książki, płyty , komiksy etc.

– Założenie imprezy jest takie, by ubrania czy dodatki, których już nie nosimy, które nam się opatrzyły czy znudziły lub były po prostu nietrafionym prezentem i teraz ukryte są na dnie szafy puścić dalej w obieg, sprawić komuś radość, a przy okazji być może otrzymać w zamian za nie coś nowego– mówi Joanna Stankiewicz, inicjatorka imprezy i założycielka Ośrodka Rozwoju Osobistego Kobiet Babiląd z Poznania. – Babi Targ to także świetna okazja, by za grosze kupić ciekawe ciuchy czy buty, bo, jeżeli transakcja wymiany nie dojdzie do skutku, zawsze można negocjować zakup. To, jak pisała Olga Tokarczuk w „Momencie niedźwiedzia”: „filozofia trzech E: Ekonomicznie, Ekologicznie i Estetycznie.” Ważne, by rzeczy krążyły między ludźmi, a nie trafiały na śmietnik. 

BABI TARG to lokalna odmiana znanych i coraz bardziej popularnych w Polsce swapping parties, polegających w głównej mierze na wymianie ciuchów, butów i innych dodatków. BABI TARG jest najstarszą imprezą tego typu w Polsce – organizowany jest regularnie od 2007 roku w Poznaniu i wielu innych miastach (m.in. Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Kalisz). Przyciąga setki miłośniczek i miłośników niebanalnych ubrań. Podczas spotkania można wymieniać odzież, buty, dodatki, biżuterię. Jeżeli transakcja wymiany nie dojdzie do skutku, uczestniczki i uczestnicy mogą między sobą sprzedawać i kupować  przyniesione ubrania. BABI TARG to doskonała okazja, by za niewielkie pieniądze upolować niepowtarzalne ubrania czy wyjątkową biżuterię.

Do udziału w imprezie zachęcamy również rodziców. BABI TARG to dobra okazja, aby pozbyć się ubrań, z których dzieci już wyrosły, wymienić się książkami czy zabawkami.

Informacje o organizatorze

BABILĄD stawia nacisk na społeczne zaangażowanie i odpowiedzialność w biznesie. Współpracuje na stałe z wieloma poznańskimi stowarzyszeniami i instytucjami. Organizuje cykliczne imprezy dla kobiet, takie jak na przykład Babi Targ czy Babska Muza. Wspiera akcje i projekty skierowane do kobiet i uwrażliwiające na problematykę płci, promuje również akcje związane z szerzeniem tolerancji.

Poprzez swoją działalność, która w głównej mierze opiera się na organizowaniu ogólnorozwojowych kursów, warsztatów i imprez dla kobiet, chcemy stworzyć przestrzeń będącą ośrodkiem życia kobiecego. Chcemy być zaczątkiem nowych idei, inicjatyw i zjawisk. Chcemy integrować i solidaryzować. Chcemy pokazać, że kobiety mają niezwykłą siłę i chęć współpracy oraz nieodparty pęd do rozwoju. Stworzyłyśmy tę inicjatywę dla kobiet bo same jesteśmy kobietami i wiemy, czego nam potrzeba. Tak powstał BABILĄD, przestrzeń spotkań i twórczej wymiany idei dla kobiet, które pragną się rozwijać, wzajemnie inspirować oraz wspierać.

Informacje o Babim Targu

Pierwszy BABI TARG odbył się w klubokawiarni Meskal w Poznaniu i zainaugurował działalność Babilądu w marcu 2007. W wymianie wzięło wówczas udział 40 pań. Teraz nasze imprezy gromadzą kilkaset osób i w Poznaniu są organizowane regularnie. Do tej pory gościłyśmy również w Bydgoszczy Gdańsku, Sopocie, Kaliszu i Szczecinie. BABI TARG jest najstarszym i jednym z najbardziej popularnych swapów w Polsce, organizowanym nieprzerwanie od ponad sześciu lat!


opublikowano: 2013-07-05
Komentarze
 
Polityka Prywatności