26 X, w godz. 17.00-21.00
27 i 28 X, w godz. 10.00-15.00
cena: 300 zł/os.
Pierwszą fazą warsztatu jest poznanie precyzyjnych fizycznych elementów, które są mostem do obudzenia, otwarcia i uwolnienia całego organizmu – mięśni, duszy i głosu – aby mu pomóc w jego najpełniejszym dialogu ze sobą samym i samym sobą a światem. Elementy te nie tylko służą do uzyskania lepszej elastyczności i kondycji, ale do eliminowania oporów ciała w jego reakcjach na zewnętrzne i wewnętrzne impulsy, kiedy ono odkrywa:
widza jako partnera
przestrzeń jako partnera
kostium jako partnera
naturalne środowisko i literaturę jako źródło inspiracji
zmysły i wyobraźnię jako pomosty do własnych twórczych zasobów
Jola Cynkutis
W 1975 roku wprowadzona w teatr przez Zbigniewa Cynkutisa, aktora Teatru Laboratorium i założyciela Drugiego Studia Wrocławskiego. Od jego śmierci kontynuuje, rozwija i pogłębia tę metodę. Była członkiem zespołu Sekta, założonego przez Lecha Raczaka, dyrektora Teatru Ósmego Dnia i zagrała w „Orbis Tertius” w jego reżyserii. Stworzyła własny monodram „Mona Rogers we własnej osobie” na podstawie tekstu Filip Dimitri Galasa, 1996, pracując w Teatrze Polskim. Reżyserowała, konsultowała wiele projektów teatralnych i prowadziła warsztaty teatralne w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Belgii, Włoszech, Stanach Zjednoczonych, Japonii i Indiach. Jest współzałożycielem Stowarzyszenia Teatralnego „Antrakt”.
Khalid Tyabji
Współpracował z Barrym John i Theatre Action Group w New Delhi (1974-1981). Był jej dyrektorem administracyjnym (1977-1981). Zagrał w wielu różnorodnych przedstawieniach od Szekspira do współczesnego dramatu, od hinduskiej klasyki do rokowych musicalii. W 1981 roku rozpoczął niezależną pracę poszukując nowych możliwości w treningu aktorskim, prowadząc warsztaty ucząc i rozpoczynając serię teatralnych wypraw w plemienne obszary na terenie Środkowych Indii. Od samego początku jego praca była pod silnym wpływem pism Jerzego Grotowskiego i Badala Sircar. Obecnie jest prezesem i dyrektorem artystycznym Theatre Trust, założonym w 1997, z siedzibą w Bangalorze.
ZAPISY:
bilety@scenarobocza.pl więcej o warsztatach na:
www.scenarobocza.pl www.facebook.pl/ScenaRobocza Centrum Rezydencji Teatralnej
SCENA ROBOCZA
ul. Grunwaldzka 55 barak 1
biuro@scenarobocza.pl dodane przez Robocza