25 lutego 2011 (piątek)

Zostań Gwiazdą Kabaretu

Kabaret Mimika z Lublina to dwaj zabawni mimowie - Sławek Furtak i Grzesiek Mucha. Pierwszy raz publicznie wystąpili w 2004 roku na scenie ACK "Chatka Żaka".

Już kilka miesięcy później w prasie ukazał się artykuł zatytułowany: "Mimika górą nad słowem". Było to ich pierwsze zwycięstwo w "Potyczkach Kabaretowych".
Od tego czasu Mimika była nagradzana na wszystkich znaczących festiwalach kabaretowych w kraju. Najważniejsze laury to:
- Nagroda Specjalna na 23 Przeglądzie Kabaretów PaKA w Krakowie 2007
- Grand Prix - Statuetka Ślimaka na VII Siedleckiej Nocy Kabaretowej w Siedlcach 2007
- I Nagroda na X Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku 2009
- I Nagrody na V Ogólnopolskim Przeglądzie Satyryków i Łgarzy w Międzyrzecu Podlaskim 2007 i 2009; V Siedleckiej Nocy Kabaretowej w Siedlcach 2005; 34 Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej FAMA w Lublinie 2004; Potyczkach Kabaretowych w Lublinie 2004.
Dostali się także do półfinału programu Mam Talent! 2010.

Liquidmime tworzy małżeństwo Jim i Anka Williams.
On dorastał oglądając mnóstwo kreskówek i naśladując wszystkie dziwne głosy i dźwięki płynące z ekranu. Zaczął uczyć się pantomimy gdy miał 16 lat, poczym wgłębiał się w klaunadę, improwizację i aktorstwo po to, by samemu zmienić się w kreskówkę z krwi i kości. Występował wzdłuż i wszerz USA, gdzie poznał żonę, utalentowaną aktorkę pantomimy, która uprowadziła go do Polski.
Ona jest  dyplomowana aktorką pantomimy, tancerką, kulturoznawcą. Przygodę ze sceną zaczęła od baletu gdy miała 11 lat. Potem odkryła pasję do pantomimy, teatru ruchu i tak już zostało. Gdyby w 2004 roku nie dostała stypendium do School For Mime Theatre w USA to nie poznałaby tam Jima, dziś nie byłoby w Polsce Liquidmime.

Dotychczasowe osiągnięcia:
Flying Mole Festiwal, Zielona Góra 2010:
- Nagroda główna - Icemol za program
- Icemol za choreografię pojedynku (skecz Freedom)
- Icemol za rolę męską (skecz Staruszek)
- Icemol za rozmach w scenie kaskaderskiej (skecz Odlot)
PAKA Kraków 2010:
- I Nagroda (ex aequo z Kabaretem Chyba)
- Nagroda specjalna w postaci zestawu 6 autorskich filiżanek dla opiekunki dzieci :)
- Nagroda przechodnia za najlepszy rekwizyt za latający motocykl - walizka kabaretu Potem z certyfikatem oryginalności
- Nagroda specjalna w postaci błyskawicznej sesji fotograficznej podczas Koncertu Laureatów wykonaniu wszystkich obecnych na sali fotografów
XXVII Turniej Małych Form Satyrycznych, Bogatynia 2010:
- I Nagroda, tytuł "Króla Łgarzy 2010"
- Nagroda Publiczności
XVI Mazurskim Lecie Kabaretowym Mulatka, Ełk 2010:
- II Miejsce
XXXI Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry, Lidzbark Warmiński 2010:

Ireneusz Krosny naukę pantomimy zaczął w wieku lat 14. W 1992 roku rozpoczął zawodową działalność solową pod nazwą "Teatr Jednego Mima". W sezonie 1995/6 Ireneusz Krosny brał udział w trzech najważniejszych festiwalach komicznych w Polsce i wszystkie wygrał, otrzymując trzy Grand Prix. To otworzyło mu drogę do telewizji, gdzie nagrał wiele programów telewizyjnych w tym dwa cykliczne. W 1997 prowadził warsztaty pantomimiczne w szkołach teatralnych w Krakowie i Wilnie. W 1998 roku zdobył czwarte Grand Prix na pierwszej edycji  festiwalu komedii "Kataryniarze". Wystąpił w wielu krajach Europy oraz w Kanadzie i USA, gdzie otrzymał nagrodę "Critic's Choice" amerykańskiej gazety artystycznej Chicago Reader za najlepszy w tym czasie zdaniem krytyków spektakl w Chicago.
Dziś Ireneusz Krosny jest niewątpliwie najbardziej znanym i uznanym mimem komicznym w Polsce, a jego sztuka, poprzez czystość formy i oryginalność stylu zyskuje coraz szerszą publiczność na całym świecie. Tworzy autorskie, pantomimiczne, spektakle komediowe. Siła jego sztuki pochodzi z dwóch źródeł. Po pierwsze jest to kreatywność, własne oryginalne poczucie humoru. Drugim źródłem jest oryginalny własny styl. Krosny wypracował oryginalną technikę poruszania się mima w grze komediowej. Jego technika jest przeźroczysta jak dykcja u aktora - czyni każdy ruch zrozumiałym, ale nie zwraca uwagi sama na siebie, daje widzowi poczucie łatwości pracy mima na scenie. Krosny nie stosuje makijażu, w szczególności nie stosuje pobielania twarzy. Występuje zawsze w czarnym, neutralnym kostiumie. Chicago Reader uzasadniając przyznanie wyróżnienia właśnie Ireneuszowi Krosny napisał: "Świeży, śmieszny, nie można mu się oprzeć”.


ostatnia zmiana: 2011-02-02
Komentarze
 
Polityka Prywatności