12 stycznia 2011 (środa), godz. 14:00
Ochrona zdrowia, EHR i aplikacje IT w modelu Cloud Computing – czy to możliwe?
Organizatorzy programu Twoja Perspektywa: Grupa Telekomunikacja Polska, Business for Society oraz Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami, zapraszają studentów Politechniki Poznańskiej na pierwszy warsztat: Ochrona zdrowia, EHR i aplikacje IT w modelu Cloud Computing – czy to możliwe?
Data: 12.01.2011
Miejsce: ul. Piotrowo 2, Centrum Wykładowe Politechniki Poznańskiej, sala nr 125 (nowa część)
Godzina: 14:00 – 18:15
Prowadzący: Jacek Frankowski - absolwent Informatyki na Politechnice Poznańskiej, ekspert TP R&D w Orange Labs, Telekomunikacja Polska S.A., doświadczony architekt IT, kierownik projektów, członek m.in. PMI Poland Chapter i IEEE Computational Intelligence Society. Prowadzi prace w zakresie zastosowań informatyki – integracji platform i systemów, rozwiązań dla ochrony zdrowia, rozwiązań konwergentnych. Był liderem w projekcie 6-go Programu Ramowego UE – SUPER, dotyczącym technologii semantycznych i zarządzania procesami biznesowymi. Obecnie zaangażowany m.in. w projekty związane z e-zdrowiem, przyczynił się do podpisania w b.r. porozumienia ramowego o współpracy między Orange Labs a Uniwersytetem Ekonomicznym i Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu. Doktorant w Katedrze Informatyki Ekonomicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, autor publikacji na polskich i zagranicznych konferencjach.
Warsztat dotyczyć będzie zagadnień i rozwiązań z obszaru e-zdrowia, w które TP S.A. – a w szczególności Orange Labs – są zaangażowane. Podstawową tezą jest możliwość dostarczania usług i aplikacji IT różnym podmiotom ochrony zdrowia w modelu Software-as-a-Service (SaaS). Przedstawione będą problemy z tym związane – stopień skomplikowania sektora ochrony zdrowia, kwestia elektronicznego rekordu pacjenta, mankamenty, wyzwania oraz perspektywy dla nowych technologii, takich jak semantyka czy komunikacja machine-to-machine. Aby w praktyce przekonać się o wyzwaniach w tej dziedzinie, studenci poproszeni zostaną o rozwiązanie studium przypadku (case study).
Warsztat kierujemy do studentów informatyki i kierunków pokrewnych. Zajęcia będą dotyczyć modelowania systemów i struktur danych – wymagana jest podstawowa znajomość UML, XML, projektowania baz danych.
Podczas warsztatu uczestnicy będą proszeni o zaprojektowanie struktur danych i modelu działania do złożonego, wielopłaszczyznowego problemu z dziedziny e-zdrowia
i elektronicznego rekordu pacjenta, takiego jak elektroniczny system rezerwacji wizyt w sieci szpitali i gromadzenia dokumentacji badania oraz wymiany dokumentów.
Zapraszamy!
UWAGA!
Prosimy o przyniesienie na warsztat laptopów z oprogramowaniem MS Visio.
ostatnia zmiana: 2010-12-22