29 maja 2010 (sobota)
Frequency Response feat. Echoplex, Eprom, E.H.O.
Frequency Response to cykl imprez odbywających się w różnych miejscach na terenie całego kraju. Muzyka ma to do siebie, że jest jak wino, im starsza tym lepsza i bardziej ekscytująca. Dobrze podana, mimo znanego smaku wciąż smakuje wybornie.
. Lata 90-te czyli czas narodzin tanecznej elektroniki jest wyjątkowym okresem, to czas poszukiwań, odkryć, rozwoju kultury klubowej oraz nowych mediów. Spuścizna tego okresu jest wciąż obecna, jest fundamentem, na którym opiera się cała dzisiejsza nowoczesna kultura. Frequency Response chce przywołać tamte czasy poprzez muzyczną podróż do wielu źródeł. Rezydenci cyklu to przedstawiciele starej gwardii rodzimej elektroniki, są wciąż wierni brzmieniu płyty winylowej oraz instrumentom analogowym, starym komputerom, samplerom czy automatom perkusyjnym. Dlatego podczas imprez poza setami djskimi można spodziewać się live act'ów, wszak większość rezydentów cyklu to artyści ze sporym dorobkiem o uznanej światowej marce.
U boku rezydentów cyklu zagrają również przedstawiciele poznańskiej sceny: POTOCKI, DOCTOR oraz SICKMAN.
Frequency Response DJs info:
Echoplex (Soleil Records, Synewave Records - Warszawa)
To postać znana nie tylko w Polsce i nie od dziś. Jego niezapomniane live acty sięgają raczkującej sceny muzyki elektronicznej w Polsce oraz pierwszych imprez w klubach jak Blue Velvet, Hybrydy, Czarny Kot, Trend, Eskulap, Huta, Gwint, Grota, Mega Club, Kanty, Sfinks, Souxie Towers, Hormon, Akademia, Forty, Odlot, Hades oraz wielu innych. Ponadto wystepował na takich festiwalach jak Creamfields, Awakenings, Astigmatic, DEMF, E-troit, Pact, Soundtropolis, Orion Hall, Pohoda, Svojsice, Parada Miłości, Rittmatica, Summer of Love, Apex Project, Free Form Festival. Echoplex jest odpowiedzialny za znaczące produkcje muzyczne na całym świecie. Niektóre z nich ukazały się na takich wytwórniach jak: Synewave, Kanzleramt, Tresor, M_nus, Mute, LL, Black Nation, End To End, Hertz, Torema, jak i na jego własnych labelach Soleil, Soundlite oraz DEAF.
Eprom (Soleil Records - Warszawa)
To jeden z najbardziej utalentowanych turntablistów w Polsce. Jest DJ-em oraz producentem. Eprom w 2003 roku został finalistą konkursu "Pop DJ", a w 2004 zdobył tytuł Mistrza Polski konkursu "Pop DJ". W 2003 roku zdobył 5 Miejsce na ITF Polska w kategorii advancement. W 2004 zdobył 3 miejsce w eliminacjach do Mistrzostw Świata Vestax Extravaganza Eastern Europe, 4 miejsce na Mistrzostwach Europy ITF w kategorii scratching. Jest również zwycięzcą internetowego konkursu Skrecz Battle z 2004 roku. Zdobył wtedy również tytuł Mistrza Polski ITF w kategoriach scratching I advancement. Ma na swoim koncie dwa w pełni autorskie projekty: EMO-Funky Emotions EP (2003) i Commodore The Data Wars LP (2005). W 2005 wywalczył tytuł v-ce Mistrza Europy ITF w kategorii scratching, W roku 2006 DJ Eprom zdobył pierwsze miejsce w eliminacjach ITF Kraków, pierwsze miejsce w Rodec Scratch Challenge – Turntable oraz pierwsze miejsce Rodec Scratch Challenge - Scratch. Ma na swoim koncie w sumie sześć tytułów Mistrza Polski Federacji ITF/IDA i ten najważniejszy Tytuł Mistrza Świata turntablistów w kategoriach Technical oraz Show. Współpracował z: Q-Bert, X-MAN, Tonny Vegas, Unkut, Rafik oraz z wieloma innymi.
E.H.O. (Soleil Records - Warszawa)
Rok 1995 to początek przygody z czarną płytą, gramofonami i mikserem. Pasja zostaje szybko przekuta w pierwsze bookingi w stołecznych klubach takich jak Blue Velvet. Okres ten charakteryzuje się kłopotami ze zdobyciem płyt, po które trzeba organizować specjalne wyjazdy zagraniczne. Problem ten rozwiązuje sklep płytowy, który powstaje przy ulicy Próżnej w Warszawie. Staje się on miejscem spotkań ludzi zaangażowanych w lokalną scenę muzyki elektronicznej. Po imprezach w Warszawie przychodzi czas na grę w klubach rozsianych po całej Polsce. Rozwijająca się pasja i ciekawość doprowadza do pierwszych prób producenckich, wraz z Cezem, Kris B, Echoplexem oraz innymi wykonawcami angażuje się w pierwsze projekty wydawnicze, będące kompilacjami utworów wyżej wymienionych. Electrical Hazard – Agencja Artystyczna MTJ 1997 rok, Analog Test dla S.P Records w 1998 roku oraz dwie składanki dla wytwórni Trans Records w roku 1998. Od tej pory live act jest dominującą formą przedarcia się do świadomości odbiorców muzyki technicznej w krajowych klubach.
Data: 29.05.2010 (sobota)
Miejsce: Cafe Mięsna, ul. Garbary 62 (wejście od Mostowej) Poznań
Muzyka: elektronika, detroit, old scool Chicago house, techno, minimal, elektro, dub step, new wave, industrial, krautrock, experimental
ostatnia zmiana: 2010-05-13