Międzynarodowa konferencja praktyków i teoretyków organizacji i zarządzania na poznańskim Starym Rynku
Pod koniec marca w Poznaniu spotkają się naukowcy z całego świata, aby omówić socjologiczne, pedagogiczne i psychologiczne problemy organizacji i zarządzania. Konferencja odbędzie się w dniach 23-25 marca w siedzibie WSKiZ na Starym Rynku. Organizatorzy mają nadzieję, że stanie się ona miejscem interdyscyplinarnej wymiany myśli oraz pozwoli połączyć teoretyczną refleksję z praktyką zarządzania nowoczesnymi organizacjami. Ideą konferencji jest różnorodność podejścia: treścią referatów mają być różne ujęcia teoretyczne, ale też badania empiryczne nad organizacjami. W orbicie zainteresowań znalazły się zarówno przedsiębiorstwa, jak i organizacje non profit.
Obok przedstawicieli świata naukowego: socjologów, psychologów i pedagogów, reprezentantów nauk o zarządzaniu oraz innych dyscyplin na konferencji wystąpią praktycy zarządzania – szefowie przedsiębiorstw i organizacji pozagospodarczych. Niewątpliwym atutem konferencji będzie wykład znanego socjologa, prof.dr hab. Michela Villette z AgroParisTech, specjalisty w zakresie socjologii kierownictwa, ucznia słynnego socjologa, Pierre’a Bourdieu. Radzie Naukowej Konferencji przewodniczy prof. Kazimierz Doktór, wieloletni dyrektor Instytutu Filozofii i Socjologii PAN, a w jej skład wchodzą wybitni naukowcy z takich uczelni jak m.in. AgroParisTech, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Ruhr Universitaet Bochum, czy Mykolas Romeris University .
Pomysłodawcami konferencji są profesor zw. dr hab. Kazimierz Doktór, Uniwersytet Łódzki , oraz dr Sławomir Banaszak, WSKiZ. Owocem współpracy tych dwóch naukowców są już dwie obszerne monografie pt. „Problemy socjologii gospodarki” oraz „Socjologiczne i psychologiczne problemy organizacji i zarządzania”. Na tegoroczną konferencję przygotowywana a zostaje kolejna monografia .„Organizacja i Zarządzanie to dziedzina wiedzy i gospodarczej praktyki, której znaczenie dla współczesnych społeczeństw trudno jest przecenić. Zwłaszcza perspektywa humanistyczna w czasach dekoniunktury czy kryzysu, tak jak obecnie, pozwala w sposób bardziej adekwatny diagnozować i – przede wszystkim – rozwiązywać pojawiające się problemy, szczególnie w zakresie zarządzania potencjałem ludzkim.” – mówi dr Sławomir Banaszak z WSKiZ, szef Komitetu Organizacyjnego Konferencji.
dodane przez misslis