05 stycznia 2008 (sobota), godz. 19:00

Koncert Bulbulators

5.01.2008 zapraszamy do klubu U Bazyla (Poznań, ul. Św. Wojciech 28) na koncert jednej z najpopularniejszych polskich grup punk rockowych – Bulbulators. Gwiazdę wieczoru wspomagać będą: śląska grupa PILS i poznańskie grupy THE SANDALS i PRZESTAŃ PIĆ. Bilety 12 zł, start o godz. 19.00.

Śląska grupa BULBULATORS istnieje od końca 1989, kiedy to gitarzysta Burak w momencie zawieszenia działalności grupy Ramzes & The Hooligans postanowił założyć nowy band. Od początku inspiracją dla zespołu był wczesny punk rock lat 70-tych a także klasyczne zespoły street punk. W pierwszym okresie działalności trzon zespołu stanowili: Burak (gitara), Tic-Tak (bas), Dziobaty (śpiew) oraz zmieniający się perkusiści jak Landryn i Nynek. Grający początkowo przede wszystkim covery Bulbulators z czasem zaczęli tworzyć własny repertuar a pierwszy koncert zagrali w marcu 1991. Po okresie zwolnienia i roszadach personalnych do zespołu dołączają starzy kumple – Mirek Bednorz (perkusja) i Piotr ‘Iglak’ (śpiew, teksty). Pierwszy set w tym składzie grają w kwietniu 1997r. w Jastrzębiu Zdroju. Koncertują głównie na terenie Śląska a także Czech, gromadzą wokół siebie publiczność klimatu Punx'N'Skins. W tym okresie powstaje większość kompozycji zamieszczonych na debiutanckim albumie „Prawdziwe życie” (2000). Po wydaniu płyty z zespołu odchodzi i wyjeżdża za granicę Tic-Tak (umiera w Holandii podczas operacji w 2007 roku) a jego następca zostaje Gruby, znany dotąd m.in z grupy Skampararas. W 2002 ukazuje się drugi album zespołu „Nie! Nie! Nie! znacznie lepszy od debiutu i zawierający m.in takie świetne numery jak „Biało-Czerwoni” czy „Pakiet socjalny”. W tym czasie Bulbulators dołącza już do krajowej czołówki sceny punk i gra koncerty u boku takich sław jak The Exploited, Angelic Upstarts, The Business, U.K Subs, The Vibrators, Menace, 999 czy Guitar Gangsters. W 2004 roku zespół nagrywa bardzo dobry album „Punkophiia” a autorskie utwory jak choćby „Ulubieńcy kobiet”, Alkołikend”, Bieda” czy „10 powodów” uzupełnia coverem TZN Xenna z gościnnym udziałem Zygzaka oraz utworem-hołdem dla The Ramones. Na świetnie wyprodukowanej płycie poszerzono też instrumentarium o gitarę akustyczną, pianino i sekcję dętą. Swą klasę zespół potwierdził czwartym albumem „Aut Punk Aut Nihil” wydanym w 2007 roku - tak jak i poprzednie przez niezależną łódzką oficynę Noise Annoys – a przynoszącym takie przeboje jak „Sprawiedliwość”, „Mężczyźni wolą blondynki”, „Nie chcę dorastać”, Żywe trupy” czy cover Niebiesko-Czarnych „Mamo, mamo”. Obecnie Bulbulators tworzą: Iglak (śpiew), Burak (gitara), Gruby (bas) i Kondi (perkusja, także w grupie Pils).

 

Na koncercie zagrają też PILS z Tychów (punk ’77) - wyrabiający sobie powoli dobra markę a debiutujący na płycie dołączonej do zina „Garaż”,  poznańska grupa street punk THE SANDALS debiutująca właśnie pierwszym albumem „Muzyka przeciwko Tobie” oraz punk rockowy band PRZESTAŃ PIĆ z Gniezna.

 


ostatnia aktualizacja: 2007-12-10
Komentarze
Polityka Prywatności