13 marca 2007 (wtorek), godz. 19:00

Gaelforce Dance

Gaelforce Dance to trzeci pod względem popularności spektakl tańca irlandzkiego na świecie. Spektakl oglądały miliony widzów na świecie: w Irlandii, Polsce, Niemczech, Szwajcarii, Belgii, Holandii, Taiwanie, Hong Kongu, Korei, Wielkiej Brytanii, Australii, Nowej Zelandii, USA, Kanadzie. W 2007 zespół odwiedzi Irlandię, Polskę, Kanadę, Francję, Niemcy i Bliski Wschód.

Przedstawienie powstało w Australii na bazie show, w którym grał Michael Durkin (obecnie producent spektaklu). W 1998, po powrocie do Irlandii, zdecydował on przekształcić go na modłę spektakli w West End poprzez dodanie elementu tańca irlandzkiego. I powstało Gaelforce Dance. Przedstawienie przeszło liczne zmiany i ulepszenia i teraz przyciąga najświetniejszych artystów i muzyków z dziedziny tańca irlandzkiego.

 

Akcja przedstawienia.

To historia dwóch braci. Historia ich miłości do tej samej kobiety, ich pasji, zazdrości, tragedii i wreszcie triumfu, przedstawiona w formie spektaklu taneczno-muzycznego.

 

Historia rozpoczyna się uroczystością ślubu Cuana (starszego brata Lorcana) i jego ukochanej z dzieciństwa- Aisling. Cuan jest zadowolony z życia bogatego gospodarza wiejskiego i wszyscy go szanują. Małżeństwo z Aisling sprawia, że jego życie jest pełne. Aisling zawsze wiedziała, że wyjdzie za Cuana, właściwie wszyscy tego od niej oczekiwali. Aisling wygląda na szczęsliwą z życia w tej wiejskiej społeczności, ale w głebi duszy pielęgnuje sny pełne pożądania. Często wyobraża sobie, że jest u boku Lorcana, którego kocha za dzikość serca i wolność ducha. Lecz Lorcan nigdy się nią nie interesował. Lorcan bardzo różni się od swego brata Cuana. Ani gospodarstwo rodzinne ani złamane serca zakochanych w nim wiejskich dziewczyn nie stanowią dlań żadnej wartości. Rhiannon, ciemna i tajemnicza piękność, która wraca z Lorcanem z jednej z jego dalekich podróży, kocha go zaborczą i zazdrosną miłością i pragnie skłonić go do małżeństwa. Przypadkowe spotkanie rozpala fatalny romans, który rozdziela braci i zamienia ich w nieprzyjaciół. Łączy ich dopiero ostateczna tragedia.    

 

Biografie artystów.

 

Johnathan Tweedie. Tancerz.

Pochodzi z RPA, rozpoczął swoją karierę zawodowego tancerza w wieku 5 lat, studiując musical i grając w Johannesburg Youth Theatre. Grał role główne w musicalach Oliver!, Tales of Beatrix Potter, Heidi, Przygody Tomka Sawyera i Hucka Finna. Przez 5 lat uczył się w South Africa’s National School of the Arts, gdzie występował w produkcjach Fame, Noises off, Blood for Blood. Następnie zaczął występy w krajowych i międzynarodowych przedstawieniach Spirit of the Dance, Spirit of Broadway, Sleeping Beauty, Boogie Nights. Po tym jak stał się w swym kraju championem tańca irlandzkiego i odniósł sukces w mistrzostwach świata Irish Dance World Championships, został obsadzony w Dance of Desire (2004). Od tego czasu występował w Rhythm of the Dance, Sonamar: Passion. Przez rok był głównym tancerzem w balecie Ballet Moderno w Palma de Mallorca. W Gaelforce Dance tańczy od początku 2006.

 

Kristyn Fontanella. Tancerka.

Pochodzi z Newington, Connecticut w USA. Zaczęła tańczyć jako mała dziewczynka, w wieku 6 lat. Studiowała różne formy tańca- nowoczesny, balet, jazz, stepowanie w Griffith Dance Academy. Odniosła wiele sukcesów w konkursach tańca irlandzkiego. Zjechała świat w renomowanych przedstawieniach Riverdance, Lord of the Dance czy The Trinity Irish Dance Company. Obecnie mieszka w Nowym Yorku, gdzie zdaje licencję nauczyciela tańca irlandzkiego. W Gaelforce Dance tańczy swą pierwszą rolę główną, jako Aisling.

 

Gil Ben Ari. Tancerz.

Gil pochodzi z Izraela i jest tancerzem samoukiem. Po raz pierwszy zainteresował się tańcem irlandzkim, oglądając występ w telewizji. Ponieważ w Izraelu nie było żadnych szkół tej formy tańca, Gil Ben Ari uczył się sam za pomocą kursów na DVD oraz na warsztatach tańca irlandziego na całym świecie. Zwykle wykwalifikowany tancerz irlandzki musi uczyć się od 10 do 15 lat, lecz Gil osiągnął to w w ciągu 5 lat.  Po występach w licznych przedstawieniach tanecznych (m.in. Riverdance) został przyjęty do Gaelforce Dance. Jego potencjał nie umknął uwadze choreografa Richarda Griffina. Obecnie gra drugą główna rolę męską- Cuana. 

 

Jordan Osbourne. Tancerka.

Ma dziewiętnaście lat, tańczy od ósmego roku życia. Ta Szkotka, która z pasją oddała się dyscyplinie tańca irlandzkiego ma za sobą wielkie sukcesy w konkursach tańca irlandzkiego (World, All Ireland, British National i All Scotland Champion). Opuściła dziedzinę konkursów tańca w 2005, gdy otrzymała rolę w przedstawieniu Lord of the Dance, co było jej  marzeniem. Występowała we Francji, Azji, Skandynawii. Potem podróżowała po w USA z przedstawieniem Celtic Tiger. Studiuje farmację na Uniwersytecie w Glasgow. Obecnie ma przerwę w studiach, przygotowując się do swej pierwszej głównej roli, jako Rhiannon w Gaelforce Dance.

 

Peter Corry. Śpiewak.

To jeden z najbardziej znanych artystów występujących w Gaelforce Dance. Okrzyczany Mistrzem Musicalu (Master of the Musicals) po tym jak wspaniale wcielił się w rolę Inspektora Javert w londyńskim musicalu Nędznicy (Les Miserables) oraz zagrał w wielu innych musicalowych hitach West Endu. Wcześniej zagrał rolę Deana Martina w Night of 1, 000 Stars w Royal Albert Hall, występował w The Music of Andrew Lloyd Webber i śpiewał w wielu operach, m.in. Cosi Fan Tutte, Wesele Figara, Operar Żebracza. W BBC występował w swoim własnym programie The Peter Corry Show.

 

Ella Haluk. Dyrektor muzyczny oraz główna skrzypaczką.

Ta seksowna i pełna pasji polska artystka uczyła się muzyki od 6 roku życia w rodzinnym Rzeszowie. Studiując w Warszawskiej Akademii Muzycznej dostała propozycję pracy jako skrzypaczka w Gaelforce Dance. Ella jest w Gaelforce Dance od 7 lat. Stworzyła wiele nowych aranżacji smyczkowych do tego spektaklu, a jej wkład w sukces Gaelforce Dance jest niezaprzeczalny.  

 

Colm O’ Foghlú

Studiował taniec w renomowanej O’Shea School of Irish Dance. Uczył się gry na rozmaitych instrumentach w Irish Academy of Music i The College of Music w Dublinie. Studiował kompozycję z Dr. Michael O\'Suilleabhain, który jest wiodącym autorytetem w dziedzinie współczesnej muzyki irlandzkiej. Colm otrzymał takie nagrody jak R.T.E Creativity Award czy Feile Pan- Ceilteach. Wydał udany album solowy w 1997. Produkuje i aranżuje muzykę do albumu Gaelforec Dance.

 

Richard Griffin. Choreograf.

Słynny ze swych osiągnięć w musicalach i przedstawieniach z londyńskiego West End. To on wzbogacił choreografię Gaelforce Dance o oryginalne i trudne manewry. Standardowa pozycja ciała w tańcu irlandzkim to prosty tułów i nieruchome ramiona i ręce, podczas gdy rolę główną grają nogi. Griffin  włączył do układów pewne ruchy rąk. Utrudnia to taniec, lecz tworzy nową, oryginalna choreografię.

 

data:  13 - marzec - 2007

godzinia:  19.00

Miasto:  Poznań

Miejsce:  Hala Arena

bilety:  80-130 zł

 

Źródło: innfomusic.pl

 


ostatnia zmiana: 2006-12-08
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Poznaniu i okolicy
04 października 2024 (piątek), godz. 18:00
BONSON | LAST DANCE TOUR JESIEŃ 2024 | POZNAŃ
04 października 2024 (piątek), godz. 21:30
Bluesferajna w Kontrabasie !! | Kalisz
04 października 2024 (piątek), godz. 23:00
NEW AGE: MRD | PABLO BOZZI | RAWMANCE
05 października 2024 (sobota), godz. 17:30
Osiecka. Byle nie o miłości
05 października 2024 (sobota), godz. 17:30
Osiecka. Byle nie o miłości
05 października 2024 (sobota), godz. 18:00
WIŚNIA BAKAJOKO I POZNAŃ | JEDYNY TAKI KONCERT
05 października 2024 (sobota), godz. 18:30
Malowanie przy winie w Poznaniu!
05 października 2024 (sobota), godz. 20:00
Osiecka. Byle nie o miłości
05 października 2024 (sobota), godz. 20:00
Osiecka. Byle nie o miłości
05 października 2024 (sobota), godz. 23:00
TAMA: JORIS VOORN
 
Polityka Prywatności