26 kwietnia 2006 (środa), godz. 20:00
(Archiwum)

Yves Robert Trio i Dzika kotka

Powiedziano o nim już wszystko : „genialny puzonista", „muzyk wymykający się wszelkim klasyfikacjom", a nawet „najoryginalniejszy ze wszystkich"! Yves Robert grywający z największymi muzykami tj. Louis Sclavis czy Gérard Marais, to jedna z najwybitniejszych postaci współczesnego jazzu francuskiego.

Ten utalentowany improwizator żyje z miłości do muzyki. Jednak tworzenie projektu, zbieranie zespołu i komponowanie to nieodłączna część jego życia. Podczas polskiej trasy koncertowej towarzyszyć mu będą perkusista Edward Perraud i Stéfanus Vivens na klawiszach.

 

W tle wyświetlany będzie niemiecki film niemy z 1921r. pt. Dzika kotka (Die Bergkatze) Ernsta Lubitscha, z Polą Negri w roli głównej; do którego muzycy opracowali ścieżkę dżwiękową. “Skrajna” komedia będąca krytyką XIX wiecznej armii pruskiej to historia pewnego porucznika, prawdziwego pożeracza serc wyrzuconego dyscyplinarnie z wojska, który zakochuje się w córce herszta bandy “śmiesznych” rozbójników.

 

Muzyka, skomponowana specjalnie na tę okazję, podkreśla skrajną i zabawną stronę filmu, doskonale obrazując napięcie dramatyczne i nadając każdej sytuacji energię i gwałtowność.

 

Intersujący jest też fakt, że puzon, często używany do ilustracji kina niemego jako element komiczny dla samego Yves’a Roberta oznacza zupełnie coś innego.

 

Gdy Yves Robert Trio gra razem, widać, że łączy ich przyjemność wspólnego muzykowania. Serdecznie zapraszamy na tę wyjątkową podróż w czasie!

 

Pewien porucznik, prawdziwy pożeracz serc wyrzucony dyscyplinarnie z wojska, zakochuje się w córce herszta bandy…

 

26.04 - Poznań, Stary Browar, 20.00, 15zł

 

      Źródło: independent.pl


ostatnia aktualizacja: 2006-04-12
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Poznaniu i okolicy
5 kwietnia 2026 (niedziela), godz. 21:00
ARENA – Disco Team Legends | Wielkanoc 2026
6 kwietnia 2026 (poniedziałek), godz. 21:00
💦 LANY PONIEDZIAŁEK
8 kwietnia 2026 (środa), godz. 20:30
Gypsy and the Acid Queen -> Poznań - > W Sercu
9 kwietnia 2026 (czwartek), godz. 18:00
Adam Bielecki | Bez śladu
9 kwietnia 2026 (czwartek), godz. 19:00
Koriolan
9 kwietnia 2026 (czwartek), godz. 20:00
Joanna Ewa z Drzewa & Bojkot - koncert w Panu Garze
10 kwietnia 2026 (piątek), godz. 23:00
Joana b-day bash: KENNY LARKIN
11 kwietnia 2026 (sobota), godz. 17:00
Przesilenie
11 kwietnia 2026 (sobota), godz. 18:00
Stand-up CHUĆ POLSKA, A SPRAWKI SZATAŃSKIE
11 kwietnia 2026 (sobota), godz. 19:00
Aktywne Brzmienia Czempinia - Edzio
Polityka Prywatności