TVN pokazała pierwszy z dziesięciu odcinków polskiej edycji znanego w świecie programu "Wipeout - Wymiatacze". Wśród zawodników jest troje studentów Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu - mistrzyni świata fitness do lat 21 Natalia Bocian, wioślarz Tomasz Kucharski oraz biegacz długodystansowy Piotr Bętkowski.
Już od 20 lat w Wielkopolskiej Szkole Biznesu przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu prowadzone są studia Executive MBA. Z okazji jubileuszu szkoła przygotowała w tym roku specjalną ofertę z rabatem dla pierwszych zgłoszeń.
Serdecznie zapraszamy 19-go lutego (sobota) na warsztaty przygotowane przez członków Studenckiego Koła Naukowego dotyczące rywalizacyjnych i kooperacyjnych form pracy na lekcji wychowania fizycznego.
Ryzykant? Człowiek drogi? Poszukiwacz przygód? Określenia te - choć słuszne - nie oddają w pełni charakteru Przemka. Sam mówi o sobie: „wszędzie mnie pełno, ale nigdzie za wiele”.
Czym jest regionalny wymiar designu? Jakie korzyści może przynieść studentom, projektantom, firmom i instytucjom w Wielkopolsce? Dowiedz się jak najlepiej wykorzystać regionalizm - jeden z najsilniejszych trendów na świecie. Potencjał tego zjawiska skutecznie wykorzystały różne europejskie regiony, które strategię rozwoju oparły właśnie na lokalnych osiągnięciach nauki, przemysłu, sztuki i designu?
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu ma zaszczyt zaprosić Państwa na XIV Poznański Festiwal Nauki i Sztuki. Spotkanie odbędzie się 29 marca. Jest to wyjątkowa okazja do zapoznania się nowinkami ze świata nauki i sztuki.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji naukowej "Zarządzanie atrakcyjnością turystyczną parków krajobrazowych", która odbędzie się dnia 5 maja 2011r. Konferencja organizowana jest w ramach projektu unijnego "Menedżer Turystyki i Rekreacji" nr POKL.04.01.01-00-251/09.
Dni Praktyków w Wyższej Szkole Komunikacji i Zarządzania są cyklem spotkań poświęconych poszczególnym kierunkom studiów. Są one przeznaczone dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy chcą dokonać najlepszego wyboru dalszej ścieżki kształcenia.
W marcu 2011 r. rozpoczynamy zajęcia w nowo utworzonej Akademii Koncentracji, która powstała i będzie działać w ramach Fundacji na rzecz AWF w Poznaniu.
Wyższa Szkoła Komunikacji i Zarządzania, jako jedyna Uczelnia z Poznania znalazła się na liście TOP10 wg oceny studentów i absolwentów w ogólnopolskim badaniu "Uczelnia Przyjazna Pracodawcom".
Po siedmiu latach starań i dzięki przychylności Rady Naukowej Instytutu Badawczego Leśnictwa w Sękocinie Starym, dr hab. Hubert Szramka z dniem 23 grudnia 2010 roku uzyskał tytuł naukowy profesora nauk leśnych. Uroczystość nadania odbyła się w Pałacu Prezydenckim w dniu 21 stycznia 2011 roku.
Rozpoczęła się wiosenna rekrutacja w Wyższej Szkole Komunikacji i Zarządzania na kierunkach: Informatyka, Zarządzanie, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji oraz Pedagogika. Nabór prowadzony jest w trybie niestacjonarnym.
W odpowiedzi na apel Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, p. prof. Barbara Kudryckiej Wyższa Szkoła Komunikacji i Zarządzania zadeklarowała przyjęcie po 5 studentów z Białorusi.
W imieniu Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Międzynarodową Konferencję Prawa Energetycznego-International Conference on Energy Law, która odbędzie się w Poznaniu w dniach 31 marca - 1 kwietnia 2011.
Ostatnio nagłośnione przypadki znęcania się nad psami i kotami sprowokowały liczne organizacje i osoby do działania w obronie praw zwierząt. W połowie lutego w kilku miastach Polski odbędzie się „Marsz (NIE) Milczenia. Stop przemocy wobec zwierząt”. Przejdzie on również ulicami Poznania.
Komisja Europejska nadała Wyższej Szkole Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej w Poznaniu Kartę Erasmusa, dzięki czemu Uczelnia może realizować działania związane z międzynarodową wymianą studentów.
Powietrze to żywioł, który cię fascynuje? Chcesz poczuć prawdziwą adrenalinę i przeżyć niesamowite chwile w powietrzu? Zapisz się do sekcji spadochronowej, działającej przy Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu.
Wyższa Szkoła Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej w Poznaniu zachęca studentów do bezinteresownej pomocy potrzebującym. Zachęca studentów, by zgłaszali się jako potencjalni dawcy szpiku.
Aż 64 litry zebrano podczas trzydniowej zbiórki krwi na terenie zajezdni tramwajowej przy ulicy Głogowskiej.
Studenci i pracownicy Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu okazali wielkie serce i postanowili pomóc chorej dziewczynce. W grudniu ubiegłego roku zorganizowano kwestę na rzecz Laury. Teraz wspomagają blog jej mamy.