Artykuł sponsorowany
Poszukujesz dobrej księgowej, której możesz powierzyć prowadzenie księgowości w swojej firmie? Zależy ci na osobie kompetentnej, by mieć pewność prawidłowego rozliczania i składania deklaracji w terminie? Poznaj sposoby, dzięki którym dotarcie do profesjonalnej księgowej nie będzie żadnym wyzwaniem.
Wybierając księgową, musisz rzetelnie podejść do tej kwestii. Warto bowiem mieć świadomość, że od tej decyzji będą zależeć finanse twojej firmy. Musisz pamiętać, że nawet najmniejsze błędy w rozliczeniach czy opóźnienia w składaniu deklaracji i płatnościach, mogą mieć poważne konsekwencje. Konsekwencje, za które ty - jako przedsiębiorca - musisz wziąć odpowiedzialność.
1. Postaw na doświadczenie
Prowadzenie księgowości wymaga znajomości przepisów w zakresie prawa podatkowego. Dlatego niezwykle ważna jest wiedza oraz doświadczenie. Im księgowa będzie miała większą praktykę, tym większe prawdopodobieństwo świadczenia usług na wysokim poziomie.
2. Weź pod uwagę rekomendacje
Być może ktoś z twoich znajomych prowadzi firmę i współpracuje z dobrą księgową? Jeśli tak, weź do niej namiary i skontaktuj się. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że specjalistka w dziedzinie podatków i rachunkowości dobrze pokieruje twoim przedsiębiorstwem.
3. Sprawdź, czy posiada ubezpieczenie OC
Dobra księgowa, dbająca o interesy swoje i swoich klientów, powinna posiadać wykupione ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej). Jest to ważne, ponieważ - w razie finansowych konsekwencji nałożonych przez urząd skarbowy czy ZUS - będziesz mógł od księgowej ubiegać się o odszkodowanie za wyrządzoną krzywdę. Warto bowiem pamiętać, że księgowa nie odpowiada przed organami za zaistniałe błędy w deklaracjach czy rozliczeniach. Posiadane przez nią ubezpieczenie OC pozwoli jednak na zwrot poniesionych przez ciebie kosztów.
A może biuro rachunkowe?
Jeśli chcesz nawiązać współpracę z dobrą księgową, może warto rozważyć podpisanie umowy z biurem rachunkowym? Działające na rynku od wielu lat, dostęp do indywidualnego księgowego, dodatkowe usługi (np. finansowanie działalności, porady prawne), doradztwo radców podatkowych - to wszystko składa się na udaną współpracę.