Przyszli studenci, którzy wybrali dalszą edukację w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, mogą spać spokojnie. Uczelnia bowiem uruchamia wszystkie kierunki studiów. – Stabilna pozycja uczelni niepublicznej w dobie niżu demograficznego wskazuje na wysoką jakość kształcenia oraz daje pewność studentom, że po skończeniu edukacji, ich dyplom będzie liczył się na rynku pracy – mówi Anna Szajerska, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.
W roku akademickim 2014/2015 studenci WSB w Poznaniu mogą kształcić się na 10 kierunkach i 46 specjalnościach studiów pierwszego stopnia, po skończeniu których mogą uzyskać tytuł zawodowy zarówno licencjata, jak i inżyniera. Tym, którzy chcą zdobyć tytuł magistra, uczelnia oferuje 3 kierunki i 16 specjalności, które można połączyć ze studiami podyplomowymi.
Koniec września to ostatni moment, by zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół wyższych i wybrać swój przyszły zawód. - Podejmując tak ważną decyzję, maturzyści powinni kierować się nie tylko modą na dany kierunek, ale także powinni wziąć pod uwagę jego praktyczność oraz perspektywę zawodową - mów Dorota Michor, kierownik Biura Rekrutacji Wyższej Szkoły Bankowej. - Nie bez znaczenia jest również pozycja szkoły na rynku, partnerstwo z przedstawicielami świata biznesu, możliwość odbywania prestiżowych praktyk i staży. Dzięki temu, nasi studenci już w trakcie nauki zdobywają cenne doświadczenie zawodowe, przez co łatwo odnajdują się, szukając pracy - dodaje.
Studenci, którzy w tym roku rozpoczną naukę w poznańskiej Wyższej Szkole Bankowej najchętniej wybierają Finanse i Rachunkowość, dużą popularnością cieszą się również kierunki nieekonomiczne, takie jak Administracja czy Prawo w Biznesie. Uroczysta inauguracja roku akademickiego odbędzie się 15 października