WYŻSZA SZKOŁA BEZPIECZEŃSTWA ROŚNIE W SIŁĘ

Dział: Poznań

Wywiad z JM Rektorem Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa, dr. Andrzejem Zduniakiem

1. Na początek kilka słów o Wyższej Szkole Bezpieczeństwa. Co to za Uczelnia i w jakim celu powstała?


Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa to Uczelnia specjalistyczna, która posiada wyraźnie określony profil kształcenia, zapisany wprost w nazwie, związany z pojęciem szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Istota tego słowa funkcjonuje m.in. pod nazwą wiodącego kierunku i powiązanych z nim specjalności. Władze Uczelni oraz fachowcy, tworzący jej "fundamenty", już ponad 10 lat temu zdawali sobie sprawę z potencjału kierunku, który dziś tak chętnie jest wybierany przez kandydatów na studia. W kontekście mnożących się konfliktów, również na arenie międzynarodowej, kształcenie fachowców w dziedzinie bezpieczeństwa, zdaje się być wyzwaniem, któremu z należytą starannością chcielibyśmy sprostać.


2. Uczelnia rośnie w siłę - aż 3 nowe wydziały planuje uruchomić od X 2014r. - w Bartoszycach, Giżycku oraz w Jaworznie. Skąd pomysł na organizację wydziału WSB na Mazurach?

Chcemy kształcić kadry specjalistów, głównie w obszarze bezpieczeństwa. Przede wszystkim spełniamy życzenie lokalnych władz i samych mieszkańców tego regionu, którzy od dłuższego czasu czynią starania o własną "Akademię", bliższą im geograficznie, niż inne - bardzo nieliczne - Uczelnie w województwie warmińsko-mazurskim. Jeśli spojrzymy na mapę uczelni wyższych w Polsce, to obszar o jakim mówimy jest niemal "pustkowiem". Ponadto lokalizacja Wydziału, jak i wybór kierunków kształcenia ma swoje uzasadnienie w historii tych miast i miejscach, w których zatrudnienie mogą zdobyć osoby wykwalifikowane z zakresu zagadnień powiązanych z wieloaspektowym pojęciem bezpieczeństwa.


3. Na jakich kierunkach będzie można kształcić się w Bartoszycach, Giżycku i Jaworznie?

Na początek, na Wydziale Nauk Społecznych.w Bartoszycach będzie można zdobyć dyplom na bezpieczeństwie narodowym oraz pedagogice. W Giżycku oferujemy bezpieczeństwo narodowe i bezpieczeństwo zdrowotne. Natomiast do Wydziału Nauk Społecznych w Jaworznie zapraszamy na bezpieczeństwo narodowe.


4. Dlaczego warto wybrać studia w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa?

BO TO STUDIA Z PRZYSZŁOŚCIĄ

Bezpieczna przyszłość, chociażby na rynku pracy, to jeden z atutów, którym Uczelnia przyciąga kandydatów. Fenomen tego sukcesu leży w prężnych działaniach zespołu "mnożącego" kontakty z Partnerami, którzy to otwierają drzwi do kariery jeszcze na etapie statusu studenta. Wakacyjna praca w służbach mundurowych za wynagrodzeniem, możliwość praktyk w lokalnych mediach, staż w agencjach detektywistycznych, to tylko niektóre z możliwości, które Uczelnia oferuje swoim "podopiecznym".

BO STUDENCI MAJĄ TU BEZPIECZNE FINANSE I GODNE UZNANIA STYPENDIA

U nas czesne jest stałe, niezmienne przez cały okres studiów. Ponadto Uczelnia może się pochwalić bardzo korzystną "taryfą stypendialną", w ramach której studenci nie tylko są w stanie opłacić swoje czesne, mogą nawet zarobić na studiach.

MOŻEMY SIĘ POCHWALIĆ WYSPECJALIZOWANĄ KADRĄ

Zajęcia teoretyczne prowadzone są przez znakomitych praktyków i ludzi z branży, bogatych stażem wojskowych, przedstawicieli Policji, Straży Pożarnej i służb ochrony, wywiadu i kontrwywiadu którzy nie tylko odnoszą się do mądrych podręczników akademickich, ale przede wszystkim dzielą się swoimi doświadczeniami i pasją.

IDZIEMY Z DUCHEM CZASU

Uczelnia wciąż się rozwija otwierając nowe kierunki studiów. Bezpieczeństwo zdrowotne to absolutna nowość, którą Uczelnia uruchomiła w Poznaniu jako pierwsza w Polsce, odnotowując żywe zainteresowanie kierunkiem. Psychologia, funkcjonująca pod szyldem gdańskiego wydziału, od 2014 r. uruchamia nabór. W obrębie istniejących już kierunków powstają nowe specjalności, projektowane pod kątem sugestii samych studentów i badań potrzeb rynku pracy.

ZAJĘCIA TERENOWE I OBOZY "SURVIVALOWE" TO COŚ, CO NAS WYRÓŻNIA

Nauka to nie tylko wykłady, notatki i obszerne lektury. Nasi studenci w ramach wybranych przedmiotów mobilizowani są do aktywnego działania podczas zajęć terenowych, które cieszą się pozytywną recenzją samych studentów, mających okazję dotlenić swoje szare komórki, zaistnieć w mediach i wykształcić ukryte talenty z pogranicza marketingu i public relations. Po intelektualnych zmaganiach studenci WSB integrują się w trakcie obozów sportowych, projektowanych na kształt survivalowej przygody. Przecież studia to niezapomniany czas, w którym poza nauką, trzeba wykuć radosne wspomnienia młodzieńczych lat.


5. Czy Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa da absolwentom bezpieczeństwo zatrudnienia?


Wielu naszych studentów to osoby pracujące już w służbach realizujących zadania z zakresu bezpieczeństwa. Studia u nas dają im możliwość rozwoju, a co za tym idzie wspinania się po szczeblach awansu. Tym, którzy trafiają pod nasze skrzydła jako osoby wchodzące dopiero na rynek pracy, uczelnia pomaga stawiać pierwsze kroki, często w jednostkach związanych z mundurem, czy instytucjach i urzędach administracji publicznej. Uczelnia, poprzez rozwiniętą sieć relacji partnerskich z biznesem czy służbami mundurowymi, proponuje atrakcyjne staże, praktyki, w tym i zagraniczne, które budują relacje studenta z potencjalnym pracodawcą.

Więcej: http://www.wsb.net.pl/wyw4

l_1.jpg

opublikowano: 2014-04-29
Komentarze
Polityka Prywatności