W ramach projektu Spółka stworzy pierwszy w Polsce blog ekspercki, stanowiący unikalną platformę wymiany informacji dotyczących autostrad w Polsce oraz Europie (dostępny pod adresem:
http://www.a2dokariery.autostrada-a2.pl ). Blog ma charakter otwarty, gdzie każdy może skomentować wyniki prac stypendystów, zapytać o szczegóły, wziąć udział w dyskusji. Konstrukcja bloga pozwoli także na dodawanie komentarzy za pomocą portalu społecznościowego Facebook. Upublicznienie wyników badań pozwoli również zainteresowanym tematem internautom na aktywne uczestniczenie w projekcie badawczym.
"Formuła drugiej edycji A2 DO KARIERY odbiega nieco od pierwszej i jest wynikiem wspólnych prac ekspertów Autostrady Wielkopolskiej SA i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Zależało nam na stworzeniu nieco zaskakującego, innowacyjnego projektu będącego na wysokim merytorycznym poziomie, stanowiącego zarazem ciekawe wyzwanie dla studentów oraz internautów. W II edycjiprogramu postawiliśmy na popularyzowanie wiedzy poprzez bloga, gdyż jak pokazują badania - 2/3 polskich internautów deklaruje, że zdarza im się czytać blogi, a 30% robi to co najmniej raz w tygodniu, co więcej twórcy blogosfery cieszą się podobnym poziomem zaufania jak dziennikarze." -informuje Zofia Kwiatkowska, Rzecznik Prasowy Spółki AWSA.
Redaktorami bloga są wybrani w drodze konkursu studenci. Troje stypendystów, od marca do lipca, zgłębiać będzie tematykę dotyczącą zasad funkcjonowania autostrad w Polsce i Europie. Działania te będą odbywać się pod okiem opiekunów merytorycznych projektu: prof. dr hab. Elżbiety Gołembskiej z Katedry Logistyki Międzynarodowej UEP, wybitnego oraz cenionego eksperta, autorki i współautorki ponad 250 prac z zakresu logistyki oraz Lidii Szyfter, dyrektor technicznej projektu, reprezentującej Spółkę AWSA.
W pierwszej edycji projektu (w roku akademickim 2012/2013) studenci uczestniczyli w miesięcznym, zamkniętym seminarium prowadzonym przez eksperta UEP, dr. Zbigniewa Bentyna oraz w cyklu wykładów prowadzonych przez pracowników Spółki AWSA. Wykłady połączone były
z warsztatami.
"Bardzo się cieszę, że studenci mieli szanse skonfrontować swoją wiedzę teoretyczną z praktyką. To dla nich bardzo cenne doświadczenie, które w przyszłości może zamienić się w ofertę pracy." - podsumowuje pierwszą edycję projektu dr Zbigniew Bentyn z Katedry Logistyki Międzynarodowej UEP.