Zaprojektowany już prawie dekadę temu i wciąż modernizowany kierunek, jakim jest Bezpieczeństwo Narodowe, wciąż przyciąga największą ilość studentów Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa.
Sukces rekrutacyjny podyktowany jest zapewne świetną kadrą, bogatą w praktyków ze świata wojska i innych instytucji, powiązanych z szeroko pojętą ochroną osób i mienia. Na atrakcyjność kierunku wpływają jeszcze inne aspekty, między innymi misja uczelni, która wpisuje się w założenia deklaracji Gospodarka dla uczelni, uczelnie dla gospodarki, podpisanej przez minister nauki i szkolnictwa wyższego - Barbarę Kudrycką oraz innych przedstawicieli świata nauki i biznesu podczas majowego spotkania przy symbolicznym okrągłym stole.
Główne założenia tego projektu to, jak czytamy, zorganizowanie pomocy studentom w procesie szukania i odbywania staży oraz praktyk zawodowych odpowiadających profilowi kształcenia oraz potrzebom lokalnego i globalnego rynku pracy. Poprzez szereg podpisanych porozumień z Partnerami oraz pośrednictwo Biura Karier studenci WSB mają zapewnione wsparcie w procesie pozyskiwania pracodawców, co więcej, zdobywane podczas praktyk doświadczenie jest rzetelnie ukierunkowane i wyposaża absolwenta w cenne umiejętności, które z powodzeniem wykorzysta w przyszłości.
Kolejny poruszany aspekt to rozwój wiedzy poza ośrodkami akademickimi, co zresztą sprzyja prastarej zasadzie, że słowa uczą, ale przykłady pociągają. Studenci WSB przekonują się o tym rok w rok, uczestnicząc w zajęciach terenowych i wycieczkach edukacyjnych, które dają wytchnienie od akademickiej ławy i rozwijają predyspozycje społeczne takie jak: umiejętność dialogu, prezencji, obserwacji, urzędowego taktu; rozwijają kulturę osobistą, uczą „przebojowości” i mądrego wyróżnienia absolwenta z tłumu na wymagającym rynku pracy.