Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa nastawiona na edukację, powiązaną z tematyką, szeroko rozumianego bezpieczeństwa, prowadzi również nabór na kierunku Zarządzanie.
Jego unikatowość odzwierciedla się w dostosowanych do realiów XXI w. specjalnościach, które kształcą absolwentów, pożądanych na coraz bardziej wymagającym rynku pracy.
Studenci kierunku mogą poszerzać swoje kompetencje, m .in., w zakresie zarządzania projektami unijnymi, kadrami, jak również mogą skutecznie nauczyć się dowodzić jakością w usługach turystycznych i hotelarskich, co w obecnej sytuacji branży, wydaje się nie lada wyzwaniem.
Do wyboru są także specjalności, powiązane z kierunkiem Bezpieczeństwa, które niejako wyposażają absolwenta w dwóch skorelowanych dziedzinach, np. zarządzanie bezpieczeństwem portów lotniczych czy zarządzanie bezpieczeństwem cyberprzestrzeni.
Ta ostatnia z wymienionych specjalności jest z pewnością wyróżniającą się ofertą, spośród proponowanych na innych uczelniach w kraju. Trudno zresztą dyskutować o konieczności kształcenia społeczeństwa w tym zakresie, o czym przekonuje sam Minister Administracji i Cyfryzacji – Michał Boni w ramach realizacji Programu ochrony cyberprzestrzeni RP.
Studia na preferowanym kierunku są skierowane do ludzi z
pasją, charyzmą, obdarzonych przywódczym charakterem. Pozwalają zdobyć nie
tylko rzetelne kwalifikacje, ale też opanować techniki prezencji, perswazji,
sztukę radzenia sobie ze stresem i motywacji podwładnych, czyli praktycznych
umiejętności, związanych z wykonywaniem zawodu menadżera, kierownika czy przywódcy wielorakich instytucji i korporacji.