Połącz pasję z zawodem - grafika multimedialna w WSNHiD

Strona www: www.wsnhid.pl/
Dział: Poznań

Jesteś humanistą z głową pełną pomysłów? Pasjonujesz się filmem, fotografią? A może chciałbyś zgłębić tajniki powstawania teledysków? Fotografia multimedialna, motion design, widoegrafia, projektowanie publikacji cyfrowych – to przykładowe tematy zajęć, realizowane na praktycznej specjalizacji grafika multimedialna w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu.

Studia są połączeniem konkretnej specjalizacji praktycznej z wiedzą z zakresu kulturoznawstwa. Rozwijają wrażliwość na zjawiska kulturowe i są przeznaczone dla osób, które fascynuje film, literatura, sztuka czy teatr, zapewniając im szeroki wachlarz kompetencji, ale i stwarzając odpowiednie warunki do kreowania czegoś nowego, czerpania inspiracji. 

W ramach specjalizacji studenci będą nabywać wiedzę teoretyczną na temat grafiki stosowanej – poprzez fotografie cyfrową, realizację obrazu cyfrowego, dźwięku i jego publikacji we współczesnych mediach do poszukiwań pomysłów, realizacji projektów i koncepcji w praktyce.

"Analizujemy rynek, a przede wszystkim nieustannie rozmawiamy z naszymi studentami. Chcemy zapewnić im szereg praktycznych umiejętności, które ułatwią im znalezienie pracy, zgodnej z ich wykształceniem. Ale dbamy także o to, by spełniali swoje marzenia i realizowali zainteresowania podczas studiów" – mówi dr Radosław Kawczyński, Prodziekan ds. kulturoznawstwa w WSNHiD. 

"Uruchomienie specjalizacji grafika multimedialna na kulturoznawstwie – to odpowiedź na zapotrzebowanie na uzupełnienie wiedzy w tym zakresie, zgłaszane przez naszych studentów, ale i pracodawców" – dodaje.

Zajęcia z praktykami

Zespół tworzą wykładowcy akademiccy w zakresie grafiki stosowanej (fotografia, wideo, programy graficzne) oraz praktycy z agencji reklamowych i studiów graficznych. Wśród wykładowców spotkać można będzie m.in. dr Piotra Czecha - specjalista w zakresie tworzenia projektów graficznych i ich publikacji), mgr Jakuba Jasiakiewicza- członka Grupy 4! (Four Factorial Group) i mgr Rafała Szenroka Prezesa Zarządu Morski Studio Graficzne. 

Współpraca w trakcie studiów z praktykami, kierującymi zespołami kreatywnymi,  realizującymi na co dzień projekty graficzne nauczy studentów jak zaprojektować i wykonać własne projekty łącząc różnorodne techniki graficzne: fotografię, film oraz programy komputerowe.

Co po studiach?

Ścieżka ta umożliwi Ci podjęcie pracy w agencjach reklamowych, studiach graficznych, firmach wykorzystujących techniki graficzne oraz w działach firm różnych branż gdzie do podstawowych zadań należy opracowywanie komunikatów wizualnych (reklamy, szyldy, filmy reklamowe, strony WWW,  itp.) adresowanych do klientów. 

Poza zajęciami

W budynku Uczelni można oglądać obrazy, freski i instalacje tak znakomitych artystów, jak: Magdalena Abakanowicz, Tadeusz Kantor, Alfred Lenica, Jan Lebenstein, Leon Tarasewicz, Wacław Taranczewski, Mariusz Kruk, Wojciech Łazarczyk, Edward Łazikowski, Andrzej Banachowicz, Małgorzata Piotrowska, Stefan Gierowski, Jan Nowosielski i wielu inni. 

Ponadto kulturoznawcy mają do wyboru spektakle teatralne, przeglądy filmów, maratony filmowe, dyskusje i seanse Klubu Filmowego Filmokrąg oraz wernisaże wystaw fotografii dokumentalnej w działającej na Uczelni galerii. Spotykają się z wybitnymi artystami - Agnieszką Holland, Krzysztofem Zanussim, Krystyną Jandą, Agnieszką Duczmal czy Filipem Bajonem.


opublikowano: 2012-08-27
Komentarze
Ostatnie:
15.09.2012 23:17
Dodał(a): ~kult!
Studenci z kulturoznawstwa 2011-2014 w Głogowie kochają doktora Kawczyńskiego! Przesyłamy gorące pozdrowienia, oby do zobaczenia!
Polityka Prywatności