WSNHID autoryzowanym ośrodkiem szkoleniowym Microsoft

Strona www: www.wsnhid.pl/
Dział: Poznań

Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w ramach współpracy na kierunku Informatyka podpisała umowę z Microsoft i została Autoryzowanym Ośrodkiem Szkoleniowym w ramach Microsoft IT Academy Programe.

W ramach światowego programu Microsoft wspiera Uczelnie we wspólnie ustalonych celach dydaktycznych oraz badawczych, z których korzystają zarówno studenci, jak i wykładowcy prowadzący zajęcia dydaktyczne. Program łączy naukę akademicką z umiejętnościami potrzebnymi w pracy zawodowej, aby umożliwić studentom ukończenie nauki z umiejętnościami w zakresie IT, które umożliwią im odniesienie sukcesu w pracy.

Współpraca WSNHiD  z Microsoft zaowocuje rozwojem wiedzy, umiejętności, możliwością wykorzystywania na zajęciach podręczników ITA, dostępem do szkoleń elektronicznych, oraz certyfikację pracowników prowadzących zajęcia dydaktyczne. 

Dostępne będą również materiały naukowe, oraz inne usługi i produkty Microsoft m.in. : szkolenia e-Learningowe, vouchery na egzaminy Microsoft Certified Professional, szkolenia w autoryzowanych centrach edukacyjnych Microsoft, szkolenia z technik prowadzenia prezentacji, książki MS Press, vouchery na udział w konferencjach organizowanych przez Microsoft (np. TechED, IForum) i inne.

Ponadto Uczelnia zaangażowana będzie w  programy edukacyjne Microsoft, takie jak: IT Academy Advanced, IT Academy Essential, Projekt ImagineCup czy Live@edu, które umożliwiają zdobycie ogromnej wiedzy, doświadczenia, międzynarodowych certyfikatów, a co za tym idzie mogą stać się przepustką do kariery w renomowanych przedsiębiorstwach.

Zostań inżynierem informatyki!

Jednym z najbardziej poszukiwanych pracowników jest wciąż informatyk wyspecjalizowany w konkretnej dziedzinie. Może znaleźć zatrudnienie praktycznie wszędzie, począwszy od typowych firm informatycznych czy komputerowych, aż po placówki medyczne czy edukacyjne. 

Połącz zainteresowania z zawodem

Podczas rozmów kwalifikacyjnych o pracę przewagę zdobywają specjaliści, dla których informatyka jest pasją, a nie tylko samym zawodem – tak twierdzą managerowie ds. selekcji informatyków. Dzieje się tak dlatego, że nieustannie śledzą wszelkie nowinki techniczne, sami szukają nowych rozwiązań, chętniej się dokształcają, a co najważniejsze w większości są wyspecjalizowani w konkretnej dziedzinie, która ich pasjonuje. 

W Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa swoje zainteresowania możesz zrealizować studiując na jednej z oferowanych specjalności stricte informatycznej jak: projektowanie gier komputerowych, projektowanie systemów informatycznych, sieci komputerowych, sztucznej inteligencji, technologii internetowych czy Web design. 

Gry komputerowe

„Kandydaci na kierunek informatyka najczęściej pytają o specjalizację gry komputerowe” – mówi Marcelina Hęćka z biura rekrutacji WSNHID. Tylko na kilku uczelniach w Polsce prowadzone są studia związane z tworzeniem gier. 

Oprócz tego, WSNHiD od 2008 roku współpracuje ze szkockim University of Abertay Dundee - jedną z wiodących brytyjskich uczelni o bogatym dorobku w kształceniu specjalistów IT, jak i twórców gier komputerowych  - WSNHiD organizuje wykłady gościnne wybitnych profesorów z tej szkoły. To właśnie ta uczelnia wykształciła wiele osób, które zaprojektowały wiele popularnych gier komputerowych, m.in. kontrowersyjną Grand Theft Auto.

Wybór specjalizacji międzykierunkowych

Dzięki wprowadzeniu w WSNHiD systemu kształcenia modułowego połączonego z elastycznym kreowaniem własnych studiów masz możliwość wyboru również specjalizacji międzykierunkowych takich jak: grafika reklamowa, komunikacja wizualna, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie projektami i pozyskiwanie funduszy europejskich. 

Pozwalają one na uzupełnienie kompetencji o wiedzę stricte graficzną, reklamową czy psychologiczną oraz zdobycie praktycznych umiejętności dotyczących kierowania zespołami i zarządzania różnymi projektami. Dają także możliwość poznania specyfiki projektów europejskich oraz finansowania inwestycji.


opublikowano: 2012-07-27
Komentarze
Polityka Prywatności