Młodzi naukowcy, specjalizujący się w radioterapii, fizyce medycznej oraz radiobiologii spotkają się 25 listopada na Young Scientists Forum w Poznaniu. Konferencję organizuje Wielkopolskie Centrum Onkologii.
Każdy z młodych naukowców będzie miał 10 minut na prezentację wyników i 10 min. na dyskusję. Wystąpienia oceni międzynarodowe jury. "Każdego roku do uczestnictwa w jury sympozjum YSF zapraszani są wybitni specjaliści z całej Europy" - informuje PAP Aleksandra Robaszkiewicz, specjalista ds. szkoleń i public relations w Wielkopolskim Centrum Onkologii
W tym roku zaproszono gości z Francji, Finlandii, Belgii, Danii, Niemiec, Węgier, Włoch i Holandii.
Według Robaszkiewicz, młodzi polscy radioterapeuci i specjaliści z zakresu fizyki medycznej najczęściej prowadzą badania nad skutecznością różnych metod leczenia radioterapią i brachyterapią oraz nad wpływem tych metod na wyleczenie oraz nad potencjalnymi skutkami ubocznymi w trakcie leczenia.
"W badaniach młodych naukowców oceniany jest również sposób na planowanie leczenia oraz wykorzystanie w leczeniu chorób nowotworowych różnych techniki napromieniania tj. IMRT, tomoterapii, TSEI, TBI , napromieniania śródoperacyjnego, brachyterapii - HDR, implantów u pacjentów z chorobami nowotworowymi" - dodaje Robaszkiewicz.
Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody pieniężne i możliwość publikacji prac w czasopiśmie naukowym Reports of Practical Oncology and Radiotherapy.
PAP - Nauka w Polsce