Umowę o współpracy oraz utworzeniu Poznańskiego Kampusu Akademickiego podpisały 30 czerwca w Poznaniu trzy prywatne wyższe uczelnie. Placówki chcą tworzyć nowe kierunki i kształcić więcej studentów.
W ramach Kampusu powołanego przez Wyższą Szkołę Umiejętności Społecznych, Wyższą Szkołę Pedagogiki i Administracji oraz Wyższą Szkołę Handlu i Usług ma powstać 17 kierunków magisterskich i licencjackich, prowadzone będą też studia doktoranckie. Kampus ma kształcić ok. 17 tys. studentów.
"Chcemy potrzeby indywidualne przełożyć na potrzeby naszej całej trójki, zależy nam na wyeliminowaniu niezdrowej konkurencji na rzecz dobrej współpracy. Chcemy zagwarantować studentom najlepszych specjalistów i warunki kształcenia" - powiedział w środę na konferencji prasowej rektor Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych prof. Michał Iwaszkiewicz.
W ramach Kampusu prowadzone będą także wspólne inicjatywy wydawnicze, wspólne imprezy studenckie, inicjatorzy zapowiadają też wspieranie naukowego, sportowego i kulturalnego ruchu studenckiego w Poznaniu.
Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych działa w Poznaniu od 13 lat i kształci 3,5 tys. studentów na siedmiu kierunkach, Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji działa od 6 lat, kształci 8 tys. studentów na dziewięciu kierunkach, a Wyższa Szkoła Handlu i Usług została założona 13 lat temu i kształci 1 tys. studentów na czterech kierunkach.
To drugi Poznański Kampus Akademicki, jaki powstał w ostatnim czasie w Poznaniu. W marcu stworzyły go Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa oraz Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej.
PAP - Nauka w Polsce