Serwis Zdrowie Poznań - dział zdrowie Studencki Informator Regionalny - Poznań

Laserowa korekcja
wad wzroku

Wady wzroku sprawiają, że zatracamy pewność siebie. Nieostre widzenie utrudnia lub wręcz uniemożliwia naukę, pracę, uprawianie sportu, prowadzenie samochodu, a znaczne upośledzenie wzroku, przyczynia się do obniżenia aktywności zawodowej, społecznej i towarzyskiej.

Na szczęście jest rozwiązanie, które oferuje Klinika Okulistyczna Intermedica w Poznaniu - LASEROWA KOREKCJA WAD WZROKU. Laserowa korekcja wad wzroku polega na zastosowaniu lasera excimerowego do zmiany krzywizny przedniej powierzchni oka, czyli rogówki i pozwala na korekcję: krótkowzroczności, nadwzroczności i astygmatyzmu.


DLA KOGO

Laserowa korekcja wad wzroku pozwala na korekcję wad w następującym zakresie:

 • krótkowzroczność do - 10D
 • nadwzroczność do +5D
 • astygmatyzm do 5D

Większość osób między 20. a 55. rokiem życia może być kandydatem do zabiegu laserowej korekcji wady wzroku. Jednak ostateczną decyzję o możliwości wykonania zabiegu podejmuje lekarz okulista w Klinice Okulistycznej Intermedica - po przeprowadzeniu szczegółowych badań diagnostycznych, kwalifikujących do zabiegu.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazania do zabiegu laserowej korekcji wady wzroku:

 • osoby poniżej 20 roku życia
 • osoby, które ukończyły 20 rok życia, ale wada wzroku postępuje (gwałtowanie) w ciągu ostatniego roku przed operacją korekcji wady wzroku
 • pacjenci z zaćmą, z jaskrą, z aktywnym zapalnym schorzeniem oczu
 • pacjenci ze zmianami siatkówki w przebiegu cukrzycy
 • osoba z rozrusznikiem serca
 • kobiety karmiące piersią i będące w ciąży lub planujące ciążę
 • osoby ze skłonnościami do bliznowców
 • choroby nowotworowe i psychiczne

BADANIA DO ZABIEGU

Przed zabiegiem konieczne są dwa badania kwalifikujące, które określą jak duża korekcja jest możliwa. Badaniem najważniejszym jest topografia rogówki, mapa, która mówi nam jak ta rogówka jest ukształtowana. Dodatkowo przeprowadza się badanie ostrości wzroku oraz badanie długości gałki ocznej (biometrię).

Jeśli wynik badania będzie pozytywny wówczas może zostać ustalony termin wykonania zabiegu. Sam zabieg trwa w granicach 10 minut na jedno oko i przeprowadzany jest w warunkach ambulatoryjnych. Czas rekonwalescencji zależy głównie od metody, która zostanie zastosowana podczas zabiegu. Jeśli zabieg był wykonywany metodą LASEK okres rekonwalescencji trwa 3 do 7 dni. Natomiast po metodzie LASIK praktycznie już na drugi dzień pacjent może wrócić do swoich codziennych czynności. Czas rekonwalescencji zależy również od wady wzroku. Dłużej trwa to w wypadku nadwzroczności.

Większość osób mających wady wzroku nie lubi okularów. Przeszkadzają one w uprawianiu sportów, tłuką się a zimą zaparowują, kiedy wchodzimy do ciepłych pomieszczeń. Także soczewki kontaktowe nie spełniają wszystkich marzeń o ostrym widzeniu świata.

Laserowa korekcja to najbardziej precyzyjna i bezpieczna metoda poprawy wzroku. Obecnie jest jedyną metodą, która pozwala na trwałe usunięcie wad wzroku, jest więc chętnie wybierana przez osoby, którym wada utrudnia funkcjonowanie na przykład przez sportowców. W roku 2005 zabiegowi laserowej korekcji wady wzroku w Klinice Okulistycznej Intermedica w Poznaniu poddała się Pani Monika Pyrek - Wicemistrzyni Świata w Skoku o Tyczce.

Intermedica oferuje rabat dla posiadaczy kart EURO<26 na badanie kwalifikujące do zabiegu laserowej korekcji wady wzroku oraz na zabieg.

TERAPIA STOŻKA ROGÓWKI Cross-Linking - NOWOŚĆ W KLINICE OKULISTYCZNEJ INTERMEDICA

Klinika Okulistyczna w Poznaniu poszerzyła swoją ofertę usług o terapię stożka rogówki Cross - Linking. Jako jedyni w Polsce Zachodniej dysponujemy specjalistycznym sprzętem - laserem umożliwiającym leczenie stożka rogówki.

To rozwiązanie dla pacjentów borykających się z tym problemem.

Od stycznia 2009 roku Klinika Okulistyczna Intermedica zmieniła adres swojej siedziby. Obecnie mieści się w Poznaniu przy ul. Baraniaka 88.

Wraz ze zmianą adresu Intermedica poszerzyła zakres oferowanych usług medycznych o:

 • diagnostykę jaskry, choroby siatkówki
 • bezkontaktową biometrię - IOL Master
 • OCT (optyczna tomografia koherentna) - to nowoczesna, nieinwazyjna technika obrazowania przekroju tkanki np. siatkówki oka i okolicy nerwu wzrokowego
 • angiografię fluoresceinową - badanie ozwala na wykrycie zmian naczyniowych siatkówki, zmian zapalnych lub zwyrodnieniowych siatkówki. Wskazaniem do wykonania badania jest diagnostyka w kierunku AMD (zwyrodnienie plamki związane z wiekiem)
 • topografię rogówki - jedyny w Polsce Oculyzer
 • ocenę aberracji oka - Analyzer
 • dobór twardych soczewek kontaktowych
 • iniekcje doszklistkowe preparatem Lucentis w AMD
więcej na: www.intermedica.pl
 
Polityka Prywatności