IDEA Centrum Językowe, Akredytowane Centrum City & Guilds

Stary Rynek 71/72
61-772 Poznań
tel. (+4861) 855 24 24
fax (+4861) 854 94 43

Egzaminy City & Guilds Pitman Qualifications to testy umiejętności. Ułożone zostały tak, aby sprawdzać możliwości studentów o różnym poziomie zaawansowania. Nie jest więc powiedziane gdzie, kiedy i jak kandydaci powinni uczyć się i zdobywać odpowiednie umiejętności.

Pomimo bogatego wyboru kwalifikacji, dyplomy City & Guilds Pitman Qualifications mają pewne wspólne cechy pod względem budowy oraz sposobu oceniania. Sprawdzane są umiejętności praktyczne, wykorzystywane w rzeczywistych sytuacjach. Oznacza to, że aby zdać, kandydaci muszą wykazać się odpowiednimi umiejętnościami radzenia sobie w różnych sytuacjach, a nie wiedzą teoretyczną.

Egzaminy Cambridge są przeprowadzane w Polsce przez organizację British Council już od 1938 roku. Wszystkie egzaminy zostały stworzone w celu oszacowania umiejętności efektywnej komunikacji w języku angielskim i są uznawane przez dziesiątki uczelni wyższych w kraju i na całym świecie oraz przez międzynarodowe korporacje. Dodatkowo, egzaminy CAE oraz CPE dostały akredytację Ministerstwa Edukacji Narodowej upoważniającą do nauczania języka angielskiego w szkołach na terenie całego kraju. Egzamin CPE umożliwia pracę w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Posiadanie certyfikatu FCE, CAE, CPE, BEC Vantage bądź BEC Higher wymagane jest również w ramach licencji na pilota wycieczek zagranicznych.


W ramach egzaminów organizowanych przez British Council wyróżnia się egzaminy o profilu ogólnym oraz biznesowym. Przykładowo, egzaminy BEC oceniają zdolność posługiwania się językiem angielskim w szerokim zakresie sytuacji zawodowych, takich jak organizowanie spotkań i zebrań, prowadzenie korespondencji, operowanie informacjami na temat zagadnień związanych z działalnością firmy, a także umiejętnościami zdobywania i udzielania informacji na temat produktów i usług, obsługi klientów, rozmów na tematy finansowe etc.

W przypadku egzaminów FCE oraz CAE dostępne są corocznie trzy sesje egzaminacyjne: wiosenna, letnia i zimowa. Pozostałe egzaminy przeprowadzane są przez British Coucil latem (maj/czerwiec) i zimą (listopad/grudzień).
Cena egzaminów Cambridge w zależności od poziomu i rodzaju wynosi między 300 a 600 PLN.
Aktualizacje proszę przesyłać na 

 
Polityka Prywatności