Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Poznań

Targi

miejscowość
Branża
10-11 września

Salon Maturzystów Perspektywy 2012 - Poznański Salon Maturzystów

Największa ogólnopolska kampania informacyjna dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych - to od sześciu lat miejsce, gdzie matura "spotyka się" ze studiami. Dla przyszłorocznych maturzystów jest to zazwyczaj pierwsza wizyta w murach szkoły wyższej. Wykładom ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych towarzyszy prezentacja oferty kształcenia i warunków rekrutacji uczelni z całej Polski.

Poznański Salon Maturzystów, 10-11.IX , Politechnika Poznańska, Centrum Wykładowo-Kongresowe, Poznań, ul. Piotrowo 2.

- Salon Maturzystów wszedł już na trwale do kalendarza imprez edukacyjnych w naszym kraju - mówi Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i pomysłodawca kampanii. - I choć liczba maturzystów zmniejsza się z roku na rok, na Salonie są tłumy. Rośnie u młodych ludzi świadomość, że dobrze zdana matura i mądrze dobrane studia to podstawa życiowego sukcesu.

Salon Maturzystów Perspektywy 2012 otworzy oficjalnie 7 września na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach Krystyna Szumilas, minister edukacji narodowej. Salon odbędzie się we wrześniu br. w 18 największych ośrodkach akademickich w całym kraju.

Co roku w Salonie Maturzystów bierze udział ponad 200 tysięcy młodych ludzi planujących maturę i studia. Salony, odbywające się w kampusach największych publicznych uczelni akademickich, są przygotowywane we współpracy z okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi i regionalnymi konferencjami rektorów oraz kuratorami oświaty.

Od trzech lat Perspektywy przekazują nieodpłatnie po 40 tys. egzemplarzy Informatora dla Maturzystów gościom Salonu, którzy wypełniając online krótką ankietę, tworzą zbiorowy Portret Maturzystów kolejnego rocznika, dający wiedzę o preferowanych kierunkach studiów, dodatkowych przedmiotach wybieranych na maturze, ewentualnych planach studiów poza Polską (więcej: www.perspektywy.pl/portret).

Wraz z kolejną edycją Salonu Maturzystów startuje nowa odsłona Portalu edukacyjnego Perspektywy.pl, zawierającego m.in. porównywarkę wszystkich studiów w Polsce.

data ostatniej modyfikacji: 2012-09-07 08:22:35
Komentarze

Aktualizacje proszę przesyłać na 


Nauka języków w Poznaniu
boks.gif

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
WSZUiE-220_1.jpg
bony_dla_maturzystow_220.gif
SWPS_220_uni.jpg
wseit_boks.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności