NEWSY Poznań
i wielkopolskie

tag
Bądź od początku wśród swoich! Zapraszamy na obóz adaptacyjny UAM z fajną NZS-ową ekipą w Zakopanem! Poznaj innych nowych studentów, porozmawiaj ze starszymi kolegami! Zapraszamy do wspólnej zabawy, wycieczek, ale też na szkolenia i rozmowy. Wszystko w fajnej, studenckiej atmosferze!
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego dofinansuje kolejne projekty badawcze zgłoszone przez pracowników Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Polska Akademia Umiejętności na podstawie umowy z Fundacją Lanckorońskich dysponuje stypendiami na badania zagraniczne dla polskich humanistów. W tym roku do Fundacji wpłynęło 179 wniosków (w tym 14 z UAM).
Kandydaci na studentów Uniwersytetu od 1 czerwca mogą się rejestrować w systemie Internetowej Rekrutacji. Dotyczy to zarówno chętnych na studia stacjonarne jednolite magisterskie i pierwszego stopnia, jak i tych, którzy pragną być przyjęci na kierunki niestacjonarne, gdzie rekrutacja nie odbywa się jedynie na podstawie złożenia wymaganych dokumentów.
Prof. dr hab. Piotr Piotrowski z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu został laureatem nagrody im. Igora Zabla przyznawanej w dziedzinie kultury i teorii przez międzynarodowe jury.
Marszałek Sejmu pełniący obowiązki prezydenta RP - Bronisław Komorowski - zagościł 14 czerwca 2010 r. w murach Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Z przyjemnością informujemy, iż Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu w prestiżowym Rankingu Szkół Wyższych 2010 przygotowanym przez dziennik Rzeczpospolita oraz miesięcznik Perspektywy, uzyskała łącznie 257,4 pkt, wyprzedzając Bibliotekę Jagiellońską (236,9 pkt.) i Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego (155,8 pkt.).
W związku ze zbliżającą się Prezydencją Polski w Unii Europejskiej, Pracownia Badań nad Integracją Europejską, przygotowała nową specjalizację na prowadzonych studiach podyplomowych: Prezydencja Polski w Unii Europejskiej w praktyce samorządu gminnego, powiatowego i wojewódzkiego
JM Rektor, profesor UAM Bronisław Marciniak oraz profesor Leopold Moskwa odebrali Dyplomy Honoris Causa Państwowego Uniwersytetu w Irkucku.
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zajął II pozycję w skali kraju pod względem alokacji środków przeznaczonych na realizację mobilności w ramach Programu LLP-Erasmus w roku akademickim 2010/2011.
W sumie 226 imprez - czyli najwięcej ze wszystkich poznańskich uczelni - przygotował Uniwersytet im. A. Mickiewicza na XIII Poznański Festiwal Nauki i Sztuki. Wykłady, warsztaty, prezentacje, wystawy i konkursy odbywały się m.in. w Collegium Minus, w Stacji Ekologicznej UAM w Jeziorach (Mosina), Kolegium Europejskim w Gnieźnie, Collegium Polonicum w Słubicach i poszczególnych wydziałach UAM.
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy 27 kwietnia 2010 r. nadał Panu Prof. dr. hab. Jerzemu Brzezińskiemu tytuł Doktora Honoris Causa.
21 kwietnia odbędzie się ostatni w tym semestrze wykład otwarty z fizyki w Instytucie Fizyki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Wystąpienie pt. "Życie dało życie, ale jak?" przygotował prof. dr hab. Jan Barciszewski z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu.
W Collegium Minus odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Senatów Akademickich Publicznych Uczelni Wyższych Poznania, poświęcone uczczeniu pamięci tragicznie zmarłych w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem w dniu 10 kwietnia br.
"Co różni komputer od kaloryfera? - o związkach termodynamiki z informatyką" - to tytuł kolejnego z wykładów otwartych, który odbędzie się 10 marca na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Spotkanie poprowadzi dr hab. Antoni Wójcik - profesor UAM.
W tym tygodniu podpisane zostało porozumienie pomiędzy Władzami Uczelni a Telewizją Satelitarną EDUSAT o wprowadzeniu do niekomercyjnej emisji na platformie satelitarnej programów i filmów realizowanych przez Uniwersyteckie Studio Filmowe UAM.
Będzie on poświęcony programom edukacyjnym w Unii Europejskiej, wyzwaniom w dziedzinie szkolnictwa wyższego oraz możliwościom mobilności studentów i naukowców w Unii Europejskiej.
Odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Młodych Naukowców, ciała doradczego Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Przewodniczącą Rady została dr Hanna Mamzer z Instytutu Socjologii Wydziału Nauk Społecznych UAM w Poznaniu, stypendystka POLITYKI.
"Wielkie i małe konstrukcje Ślepego Zegarmistrza" - to temat najbliższego z cyklu otwartych wykładów na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, który odbędzie się 10 lutego. Prelekcję wygłosi prof. dr hab. Piotr Pierański z Politechniki Poznańskiej.
Premier Donald Tusk wręczył nagrody dla wybitnych naukowców. Wśród laureatów znalazło się wielu przedstawicieli naszej Uczelni.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności