NEWSY Poznań
i wielkopolskie

tag
W redakcji "Polityki" odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów w X edycji akcji stypendialnej dla młodych naukowców pod hasłem "Zostańcie z nami!". Na liście tegorocznych laureatów znalazł się naukowiec z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - dr Witold Szczuciński, adiunkt w Instytucie Geologii.
Interesujące informacje i ciekawe doświadczenia fizyczne prezentowane przez prawdziwych naukowców przygotował dla uczniów szkół średnich Wydział Fizyki UAM w Poznaniu. 20 października rusza kolejna edycja wykładów otwartych.
Budynek naukowo-dydaktyczny Kolegium UAM w Pile otwarto w poniedziałek przy okazji inauguracji roku akademickiego w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym poznańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Koszt budowy obiektu wyniósł ponad 45 mln zł.
Poznański Park Naukowo-Technologiczny to najstarszy w Polsce park naukowo-technologiczny. Powstał w ramach Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i od 15 lat wspiera proces komercjalizacji wyników badań naukowych w gospodarce oraz stymulacji rozwoju ekonomicznego Wielkopolski.
Tej wyjątkowej Nocy, w godz.16:00 - 24:00, naukowcy z 7 wydziałów UAM otworzą, dla zwiedzających w każdym wieku, swoje miejsca pracy w 5 lokalizacjach, na terenie całego miasta, aby pokazać, że nauka może być pasjonująca i ciekawa.
W dniach 4-10 września 2010 r. delegacja z UAM w składzie: prorektor prof. dr hab. Jacek Witkoś, prof. dr hab. Marek Gawęcki z Instytutu Wschodniego Wydziału Historycznego i prof. dr hab. Henryk Jankowski z z Katedry Studiów Azjatyckich Wydziału Neofilologii odwiedziła wiodące instytucje naukowe w Kazachstanie w celu nawiązania lub rozwoju współpracy badawczo-naukowej.
13 sierpnia 2010 roku Prezydent RP Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o programie wieloletnim "Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 2004-2011". Tym samym środki przyznane z tego tytułu zostały zwiększone o prawie 190 milionów złotych, a okres wykonania programu wieloletniego przedłużono do 2015 roku.
W 2010 r. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Barbara Kudrycka przyznała stypendia 85 najwybitniejszym młodym naukowcom. Wśród nich znalazł się dr Ireneusz Weymann adiunkt w Zakładzie Fizyki Mezoskopowej na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, kierowanym przez prof. Józefa Barnasia.
Zakończyła się już podstawowa rekrutacja na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie, czyli studia, które cieszą się największym zainteresowaniem. Spośród ponad 25000 kandydatów przyjęliśmy na powyższe rodzaje studiów ponad 7700 osób.
Nagroda Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej za osiągnięcia w dziedzinie innowacji w gospodarce trafiła do Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Powołana przez prezesa KIG Andrzeja Arendarskiego Kapituła postanowiła wyróżnić UAM w kategorii innowacyjnej firmy/uczelni.
Reprezentacja Uniwersytetu Adama Mickiewicza w piłce nożnej weźmie udział w polsko - ukraińskim turnieju piłkarskim współorganizowanym przez AZS, który odbędzie się w miastach organizatorach Euro2012. Sportowcy z Poznania zagrają w pierwszej edycji! Początek zmagań we wrześniu 2010 roku na Ukrainie.
Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu wraz z piątką innych polskich uczelni weźmie udział w rozpoczynającej się w październiku Polskiej Akademii Dzieci.
30 lipca 2010 r. Ogród Botaniczny odwiedził Ambasador Wielonarodowego Państwa Boliwia. Pan Walter Prudencio Magne Veliz został zaproszony na wernisaż wystawy Mileniusza Spanowicza "Amazońskie lasy deszczowe - zagrożone i ginące gatunki Boliwii".
Sukces UAM! Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło 11 sierpnia 2010 r. wyniki najważniejszych konkursów dla uczelni wyższych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Dwa projekty ogólnouczelniane na łączą kwotę ok. 27,7 mln PLN znajdują się w ścisłej czołówce list rankingowych.
Wakacje trwają, ale UAM walczy o finansowe wsparcie badawczych przedsięwzięć. W ostatnich miesiącach skierowano do dofinansowania 8 projektów na sumę około 26 milionów złotych.
Mgr Kaja Milanowskia i mgr Magdalena Musielak z Wydziału Biologii oraz mgr Krzysztof Nowakowski i dr Mieczysław Torchała z Wydziału Fizyki UAM zostali nagrodzeni w projekcie "Nauka Lubi Biznes" organizowanym przez Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości w projekcie współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Trzecie miejsce w konkursie na najlepszy plakat promujący program LLP-Erasmus zdobył Erasmus UAM.
Wakacje trwają, ale UAM walczy o finansowe wsparcie badawczych przedsięwzięć. W ostatnich miesiącach skierowano do dofinansowania 8 projektów na sumę około 26 milionów złotych.
Jak efektywnie promować się w internecie i jak powinna przebiegać skuteczna kampania reklamowa wiedzą już studenci Informatyki Stosowanej Wydziału Fizyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu (UAM). Trzy drużyny reprezentujące uczelnię wzięły udział w międzynarodowym konkursie Google Online Marketing Challenge 2010. Najlepsza z nich znalazła się wśród pięciu najlepszych zespołów tzw. strefy EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka). Dwa pozostałe znalazły się w światowym "Top 100".
Nagroda Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej za osiągnięcia w dziedzinie innowacji w gospodarce trafiła do Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Powołana przez prezesa KIG Andrzeja Arendarskiego Kapituła postanowiła wyróżnić UAM w kategorii innowacyjnej firmy/uczelni.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności