Poznań - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
Archiwum
14 czerwca 2009 (niedziela), godz. 18:00
„Zwał” to historia młodego pracownika banku. Jest wyrazem buntu przeciwko społeczeństwu, którym rządzą wielkie korporacje. Przeciwko traktowaniu człowieka jako bezdusznego elementu, który wbrew swej woli musi uczestniczyć w beznadziejnym wyścigu szczurów.
07 czerwca 2009 (niedziela)
„Postępujący zanik mięśni” - tekst nagrodzony na prestiżowym konkursie na napisanie polskiej sztuki współczesnej zorganizowanym przez Stary Teatr w Krakowie oraz miesięcznik „Dialog” w roku 2006.
30 maja 2009 (sobota), godz. 19:30
Przyjaciel ma rację. Coś dziwnego się ze mną dzieje. Charakter mi się zmienia i głowa mnie coraz częściej boli. Przychodzą mi do głowy zdumiewające myśli i zaczynam też słyszeć jakieś dziwne dźwięki.
24 maja 2009 (niedziela), godz. 19:30
„Postępujący zanik mięśni” - tekst nagrodzony na prestiżowym konkursie na napisanie polskiej sztuki współczesnej zorganizowanym przez Stary Teatr w Krakowie oraz miesięcznik „Dialog” w roku 2006.
08 maja 2009 (piątek), godz. 18:00
„Walizka” Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk to dramat, który otrzymał nagrodę główną oraz nagrodę publiczności w pierwszej edycji konkursu dramaturgicznego – METAFORY RZECZYWISTOŚCI – zorganizowanego przez Teatr Polski w Poznaniu w 2008 roku.
30 kwietnia 2009 (czwartek), godz. 19:00
Zupełnie odmienne oblicze doskonale znanego z polskich scen, znakomitego współczesnego dramaturga rosyjskiego. Tym razem twórca „Merylin Mongoł” i „Martwej królewny” , ukazuje się jako autor arcyzabawnej, ale też niezwykle przenikliwej i inteligentnej komedii z życia towarzyskiego i uczuciowego artystów prowincjonalnego teatru.
26 kwietnia 2009 (niedziela), godz. 19:00
130 lat temu Teatr Polski w Poznaniu uroczyście zainaugurował swą działalność przedstawieniem komedii Aleksandra Fredry ZEMSTA. Pierwsza poznańska scena zawodowa działająca nieprzerwanie od 1875 roku w służbie poznańskiej Melpomeny obchodzi dziś kolejny jubileusz swego istnienia.
25 kwietnia 2009 (sobota), godz. 17:00
„Zwał” to historia młodego pracownika banku. Jest wyrazem buntu przeciwko społeczeństwu, którym rządzą wielkie korporacje. Przeciwko traktowaniu człowieka jako bezdusznego elementu, który wbrew swej woli musi uczestniczyć w beznadziejnym wyścigu szczurów. Powieść szalona i demaskatorska „o pokoleniu straconym inaczej, bo w trybach kapitalistycznej rzeczywistości”, która została wspaniale przeniesiona na deski teatru.
19 kwietnia 2009 (niedziela), godz. 19:30
W „Szarańczy” Biljany Srbljanović wszyscy są ofiarami – starzy, młodzi, rodzice, ich dzieci. Umiera rodzina, umiera samotny człowiek, umiera miłość i przyjaźń. Biljana Srbljanović pisze o pustce, o ludziach, którzy mają kłopoty z elementarną komunikacją, są bezduszni, egoistyczni, niespełnieni.
29 marca 2009 (niedziela)
Europejskie Spotkania Teatralne „Bliscy Nieznajomi” to międzynarodowy festiwal teatrów repertuarowych organizowany przez Teatr Polski w Poznaniu. Brakowało w Polsce międzynarodowego festiwalu, który w kolejnych edycjach w pełni prezentowałby nie tylko ciekawe artystycznie osiągnięcia, lecz również mówił o aktualnych, przenikających się problemach z zakresu historii, kultury i wzajemnych relacji między narodami Europy.
29 marca 2009 (niedziela), godz. 17:00
Był sobie POLAK POLAK POLAK i diabeł to bulwarówka polityczna. Nie ma w niej wzniosłych postaci przemawiających wyrafinowanym wierszem ze swych piedestałów.
08 marca 2009 (niedziela), godz. 18:30
Nie rozumiem, dlaczego historycy sztuki nie mówią szczerze o tym, co siłą rzeczy muszą czuć wobec Goi: że jest to tajemnica, wielka zagadka czekająca na wyjaśnienie (bo przecież nie rozwiązanie), z którą należy obchodzić się ostrożnie, unikając wszelkich uproszczeń, te bowiem tylko gmatwały całą sprawę i dziś trzeba je demaskować, aby znowu dotrzeć do istoty rzeczy.
José Ortega y Gasset
22 lutego 2009 (niedziela)
No cóż, nie ukrywajmy. Kobiety nigdy nie miały łatwego życia. Facet po 30 bez rodziny to indywidualista, kobieta – to stara panna, która szybciej wpadnie pod pociąg niż znajdzie męża. Facet zmieniający partnerki jak rękawiczki to Don Juan, a kobieta… wiadomo.
Poprzednie
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności