Piotr Metz, Wiesław Kot, Arleta Bojke, Jarosław Kuźniar, Marek Kacprzak – to tylko część kadry, która prowadzi zajęcia na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Uczelnia tworzy „szkołę mistrzów zawodu”.
UEP zajął drugie miejsce wśród uczelni ekonomicznych w ogólnopolskim rankingu Perspektywy 2014.
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu znalazł się na 12. miejscu na świecie i na 6. miejscu w Europie w Ranking Web of Bussiness Schools.
Trwa rekrutacja na studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.
Przez cały maj trwać będzie Wielka Majówka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wydarzenia skierowane są do społeczności akademickiej oraz wszystkich mieszkańców Poznania.
Mgr Michał Burzyński, uczestnik II roku studiów doktorskich w trybie stacjonarnym na Wydziale Informatyki i Gospodarki Elektronicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, został laureatem II edycji Programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Mobilność Plus”.
Kierunek Polityka społeczna został uznany za najlepszy kierunek na poznańskich uczelniach i otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w wysokości 1 mln zł.
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu uruchamia nowy kierunek studiów podyplomowych: Coaching menedżerski - Nowoczesne narzędzie rozwoju osobistego, zespołu i organizacji.
Kierunki matematyka i informatyka po raz kolejny znalazły się wśród kierunków zamawianych dofinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.
W Katedrze Dramatu Teatru i Widowisk od października 2012 roku zostanie uruchomiony innowacyjny kierunek studiów magisterskich – Media Interaktywne i Widowiska.
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu planuje wybudować Klinikę Małych i Dużych Zwierząt. Aktualnie, uczelnia próbuje zdobyć pieniądze na wspomnianą inwestycje.
I Nagroda amerykańskiego stowarzyszenia IMDA za najlepszą publikację naukową przypadła Pani dr Joannie Wiśniewskiej z Katedry Ekonomii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu zaprasza rodziców dzieci zapisanych do Uniwersytetu Dziecięcego na pilotażowe spotkania Uniwersytetu dla Rodziców.
W piątek, 15 kwietnia, słowacki rzeźbiarz Josef Jankovic otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. To już szósty doktor honorowy tego uniwersytetu.
26 marca br. na Wydziale Nauk o Zdrowiu poznańskiego Uniwersytetu Medycznego został zorganizowany Dzień Otwarty dla uczniów szkół średnich. Była to bardzo dobra okazja do zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną uczelni.
Już od października rusza nowy kierunek Ekoenergetyka na Wydziale Rolnictwa i Bioinżynierii. To propozycja dostosowana do coraz prężniej rozwijającego się rynku energii z źródeł odnawialnych oraz innych gałęzi produkcji związanych z sektorem energetycznym, przemysłem rolno-spożywczym i leśnictwem. Wkrótce zacznie się nabór na te studia.
Od października na poznańskim Uniwersytecie Przyrodniczym prowadzone będą przy współpracy z Uniwersytetem Medycznym - studia weterynaryjne. Będzie to piąta uczelnia w kraju, która kształcić będzie przyszłych lekarzy weterynarii. Do tej pory młodzi Wielkopolanie, którzy chcieli pracować w tym zawodzie, mogli studiować we Wrocławiu, Warszawie, Olsztynie lub Lublinie.
Na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu powstała ciekawa inicjatywa. W przyszłości na terenach
Uniwersyteckich (Morasko) powstaną nowoczesne i ciekawe w formie budynki wystawiennicze, w których będą ukazane dzieje ewolucji Ziemi, od Wielkiego Wybuchu po czasy współczesne.
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu został uznany na najbardziej prodoktorancką uczelnię w Polsce. Według doktorantów, UAM najlepiej - poprzez liczne stypendia doktoranckie i finansowanie badań - wspiera ich rozwój naukowy.
Duchowny, filozof i teolog - pierwszy Polski laureat nagrody Templetona - ks. prof. Michał Heller otrzymał w czwartek tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.