NEWSY Poznań
i wielkopolskie

Na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu rozpoczęły się w środę XIII Poznańskie Dni Książki Naukowej. Potrwają do 23 października. Organizatorami wydarzenia są Wydawnictwo Naukowe UAM, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek i Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych.
Urząd Miasta Poznania przyjmuje zgłoszenia na kolejną, zimową edycję programu staży studenckich. Rekrutacja potrwa do 30 października br. Staż trwać będzie trzy miesiące - od grudnia 2009 r. do lutego 2010 r.
Studenci Politechniki Poznańskiej rozpoczęli przygotowania do startu w konkursie Imagine Cup. Jest to konkurs organizowany dla studentów z całego świata, którzy chcą pokazać, jak pragną zmienić świat przy pomocy technologii i swoich własnych pomysłów. Poznańscy studenci od lat zajmują w nim czołowe miejsca.
Warszawa, Poznań, Lublin, Białystok i Olsztyn to 5 miast, w których już w październiku 2009 program „PROJEKTOR – wolontariat studencki” przeprowadzi cykl bezpłatnych szkoleń z zakresu własności prywatnej. Szkolenia realizowane w ramach II edycji projektu „WŁASNOŚĆ = JASNOŚĆ”, objętego patronatem Ministra Skarbu Państwa Aleksandra Grada, skierowane są do studentów z całego kraju.
Centrum Nauki Języków Obcych zaprasza na kursy języka angielskiego i niemieckiego na wszystkich poziomach, zarówno studentów WSZiB, jak i osoby z zewnątrz. Zapisy do 3 listopada 2009 r.
Zwycięzcą X Poznańskiego Maratonu im. Macieja Frankiewicza został Kenijczyk Samson Kimeli Chebii z wynikiem 2h19m14s. Tuż za nim do mety dobiegli jego rodacy Abraham Yilma Belete (2h21m57s), Frimin Kiplagat Kiphoge oraz Elisha Kiprotich Sawe (obaj z czasem 2h22m56s). Najlepszy z Polaków, 44-latek z Lęborka Piotr Pobłocki, zajął rewelacyjne 5. miejsce.
Chcesz sprawdzić studiowaną teorię w praktyce? Wcielić się w menadżera działającego, a potem samodzielnie zarządzającego własnym projektem?
Taką szansę daje Ci AIESEC największa międzynarodowa organizacja studencka. Poznaj nas na standzie promocyjnym na swojej uczelni, a potem aplikuj do 14 października na www.aiesec.org/poland/poznan
Chcesz zdobyć doświadczenie zawodowe w dziale logistyki i er u?
Kręci Cię organizacja dużych eventów?
Jeśli TAK,
Najstarszy dokument przechowywany w polskich archiwach państwowych - akt fundacji zakonu Cystersów w Łeknie z 1153 roku - można oglądać od czwartku na wystawie "Archiwum Państwowe w Poznaniu - 140 lat dziejów" prezentowanej w Muzeum Sztuk Użytkowych w Poznaniu.
Od października prof. Jerzy Bralczyk zaprasza wszystkich mieszkańców Poznania na niedzielne rozmowy o języku polskim.
To nowatorski, pilotażowy program zajęć pozalekcyjnych w formie warsztatów językowych, teatralnych i interpersonalnych. Projektodawcą jest Poznańska Wyższa Szkoła Biznesu i Języków Obcych.
Uczymy skutecznie! Zdawalność FCE wśród naszych słuchaczy wyniosła 100% w sesji czerwcowej 2004, 2005, 2006 i 2007
Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu mogą zdobyć roczne stypendium managerskie w wysokości 12 tys. złotych. Fundatorem stypendium jest firma Żabka Polska S.A.
AEGEE to europejska organizacja studencka zrzeszająca studentów z różnych uczelni. Poprzez swoją działalność stara się promować m.in. takie wartości jak: tolerancja, pokój oraz aktywne obywatelstwo, a dzięki funkcjonowaniu stałych grup roboczych i bieżące projekty stwarza członkom szansę realizowania swoich pasji oraz samodoskonalenie.Wraz początkiem nowego roku akademickiego Europejskie Forum Studentów EGEE-Poznań organizuje LTC - Local Training Course. Jest to szkolenie skierowane przede wszystkim do nowych członków organizacji, ale nie tylko.
Studia Podyplomowe Kształcenia Tłumaczy Języka Niemieckiego przy Instytucie Lingwistyki Stosowanej UAM zapraszają na warsztaty przekładu.
Nowoczesną salę koncertową, skomputeryzowaną bibliotekę naukową na co najmniej 200 tys. woluminów i nowoczesne zaplecze naukowo-dydaktyczne otwarto w piątek w Kaliszu. Obiekt zbudowano dla potrzeb kaliskiego samodzielnego Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
„Wytrwale zdobywać wiedzę i umiejętności, dbać o godność studenta i dobre imię uczelni, darzyć szacunkiem władze uczelni oraz wszystkich członków jej społeczności…ślubujemy” - słowa aktu ślubowania rozbrzmiewały w budynku Wyższej Szkoły Logistyki, gdzie w sobotę 3 października odbyła się inauguracja Roku Akademickiego. Do grona studentów WSL, pierwszej w Polsce uczelni logistycznej, dołączyło ponad 1150 osób.
Ok. 18,5 tys. osób kształcić się będzie od nowego roku akademickiego na Politechnice Poznańskiej. W tym roku placówka świętuje swoje 90-lecie.
Wady wzroku sprawiają, że zatracamy pewność siebie. Nieostre widzenie utrudnia lub wręcz uniemożliwia naukę, pracę, uprawianie sportu, prowadzenie samochodu, a znaczne upośledzenie wzroku, przyczynia się do obniżenia aktywności zawodowej, społecznej i towarzyskiej.
Studia w internecie na poziomie magisterskim po prawie wszystkich kierunkach studiów na poziomie magisterskim i licencjackim oraz na 5-ciu kierunkach licencjackich. Połącz studia w internecie i studia w PROGRAMIE EDU-KONTYNUACJA!
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności